Ahmet ve Müziğin Hikayesi

Ahmet ve Müziğin Hikayesi

Nisan 13, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar uzak bir ülke de dünyaya gelen küçük bir çocuk varmış. Bu çocuğun adı Ahmet miş. Ahmet çok ağlayan bir bebekmiş ve annesi ile babası onu susturmak için ellerinden geleni yapıyorlarmış. Fakat Ahmet susmayıp, daha da bağırarak ağlamaya devam ediyormuş. Sustuğu tek zamanlar uyuduğu zamanlarmış.

Bir sabah Ahmet’in kuzeni 5 yaşında ki Aylin Ahmetlere gelmiş. Ahmet’in bu kadar ağlaması onu çok şaşırtmış ve onu susturmak için şekilden şekile girmiş. Ama Aylin de Ahmet’i bir türlü susturamamış. Aylin Ahmet’i orada bırakmış ve oyuncakları ile oynamaya başlamış. Oyuncak bebeklerini uyutan Aylin onlara bir şarkı söylemiş. Bu şarkıyı duyan Ahmet birden bire susmuş. Onun susması odada ki herkesin dikkatini çekmiş. Aylin şarkıyı bitirince Ahmet tekrardan ağlamaya başlamış. Aylin’in annesi kızından şarkıyı tekrar söylemesini istemiş ve Aylin şarkıyı söyleyince Ahmet yine susmuş ve gülücükler saçmaya başlamış. Küçük Ahmet’in istediği tek şey şarkı dinlemekmiş. Bunu fark eden aile Aylin’e kocaman sarılmış ve ona teşekkür etmiş. Ahmet’in istediği şarkıyı her dakika açmış ve Ahmet çok mutlu olmuş.

Ahmet ve Müziğin Hikayesi

Yıllar geçmiş ve Ahmet büyüdüğünce çok iyi bir sanatçı olmuş çünkü müziği çok seven Ahmet, kendisini her zaman notalarda huzurlu hissetmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Oya Şefin Hikayesi