Aslan Kardeşlerin Masalı

Aslan Kardeşlerin Masalı

Kasım 11, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde hiç geçinemeyen aslan kardeşler varmış. Aynı mağarada aynı odayı paylaşan aslan kardeşlerden birisinin adı Nala diğerinin adı Luna imiş. Bu iki kardeş oyuncaklarını, kıyafetlerini, kalemlerini bile paylaşmak istemiyorlarmış. Sürekli tartışıp duruyorlarmış. Anne ve baba aslan bu duruma çok üzülüyor çocuklarına her kavgadan sonra kardeşliğin önemini anlatıyorlarmış. Ama bizim Nala ve Luna’nın bir kulağından girip diğerinden çıkıyormuş.

Günlerden bir gün Luna ve Nala yine evlerinde tartışmaya başlamış. Tartıştıkları konu ise çok basitmiş. Luna, Nala’nın boya kalemlerini almış. Bu duruma çok sinirlenen Nala ortalığı birbirine katmış. Tartışmanın sonunda Luna evden çıkmış ve koşmaya başlamış. Koşmuş koşmuş ve birden bire derin bir kuyunun içine düşmüş. Düştüğünde ayağı ve omzu çok acıyormuş acı içinde inlemeye başlamış. Bir süre sonra kendisine gelmiş ve düştüğü çukurdan çıkmaya çalışmış. Ama ne yapsa ne etse de bir türlü çıkamamış. Akşam olmaya hava kararmaya başlamış. Nala, Luna’nın yokluğunu hemen fark etmiş ve Luna’dan özür dilemek için onu aramaya başlamış. Aramış aramış ama bir türlü bulamamış. Nala ormanın derinliklerinde “Luna” diye bağırırken derinlerden “Buradayım, çukurdayım” diye bir ses gelmiş. Nala hemen sesin geldiği yere doğru koşmuş ve kardeşini çukurda görünce çok korkmuş. “İyi misin Luna?” diye sormuş. Luna “Omzum ve ayağım acıyor” demiş. Nala “Bekle sana yardım edeceğim kardeşim” demiş ve hemen uzun dallar bulup kardeşine uzatmış. Luna da dala tutunarak zar zor çıkmış ve sonunda kardeşinin yanına gelmiş. Nala “Çok korktum seni bulamayınca iyisin dimi?” diye sormuş. Luna “İyiyim iyiyim, sana kızıp çıktığım için çok pişmanım senden izin almalıydım. Affet beni kardeşim. Bu çukurdayken en çok sana ihtiyacım vardı. Sen benim herşeyimsin” demiş. Nala da “Sende beni affet kardeşim, alt tarafı bir kalemdi büyük tepki verdim. Seni bulamayınca çok üzüldüm. Sen de benim herşeyimsin” demiş ve iki kardeş birbirine sarılarak evin yolunu tutmuş.

Aslan Kardeşlerin Masalı

Eve geldiklerinde çocuklarını sarmaş dolaş gören anne ve baba aslan gözlerine inanamamış. İki kardeş başlarından geçen olayı anlatmışlar. Anne ve baba aslan çocuklarına sarılmışlar ve kardeşin önemini bir kez daha anlatmışlar. Nala ve Luna anne babasına hak vermiş ve bu olay onlar için büyük bir ders olmuş. Bir daha da gereksiz şeylerden dolayı hiç tartışmamışlar, her eşyalarını paylaşmışlar ve mutlu mesut yaşamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Uzun masal okumayı seviyorsanız Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Üzgün Tavşan Masalı