Duruş’un Hikayeleri: Arkadaşlık Kurma

Duruş’un Hikayeleri: Arkadaşlık Kurma

Mayıs 29, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş bütün kış hayalini kurduğu tatile sonunda kavuşmuş. Heyecanla hazırladığı eşyalarını karavana yerleştirmiş ve yolculuğa çıkmaya artık hazırmış. İlk olarak Nevşehir ve Kapadokya’ya gitmişler, oranın tarihi yerlerini gezip, uçan balonları izlemişler.

Kapadokya’yı karış karış gezdikten sonra sonrada denizin maviliklerine ulaşmak için Akdeniz’e inmişler. Uzunca dolaştıktan sonra güzel bir koy bulup orada kamp yapmaya başlamışlar. O sırada yanlarında konaklayan bir karavan daha varmış. Karavanda yaşayan kişiler Türk değil Fransız mış. Duruş hemen kıyıda oynayan Fransız kız çocuklarının yanına gitmiş. Dillerini bilmese de onlarla oyun oynamaya başlamış. Birlikte kumdan kaleler yapıp, denizden sular taşımışlar.

Duruş’un Hikayeleri: Arkadaşlık Kurma

Duruş ve arkadaşları aynı dili konuşmadan da çok güzel bir şekilde anlaşıp oyunlar oynaya bilmişler. Önemli olan hepsinin kalplerinin güzel olması ve insanca anlaşmalarıymış. Günün sonunda bütün çocuklar mutlu bir şekilde karavanlarına geçip uykuya geçmişler. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ali Çınar ve Kardeşinin Hikayesi