Duruş’un Hikayeleri: Mersin Tatili

Duruş’un Hikayeleri: Mersin Tatili

Haziran 17, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş ve ailesi epey yol aldıktan sonra sonunda kendilerine göre güzel bir yer bulmuşlar. Denize bir kaç adım uzaklıkta karavanlarını park etmişler ve yolun yorgunluğunu atmak için biraz uyumuşlar.

Sabah olup uyandıklarında yanlarına bir karavanın daha geldiğini görmüşler. Duruş belki bir arkadaş bulurum diye çok heyecanlanmış. Bir süre sonra diğer karavandan Ege isminde küçük bir çocuk inmiş. Duruş, Ege’yi gördüğünde çok sevinmiş. Aralarında epey yaş farkı olsa da Duruş Ege ile güzel vakit geçirmiş. Ama bir kaç gün sonra Ege ve ailesi evlerine dönmüşler, Duruş yine bir arkadaş gelmesi için dua ederken bir karavan daha gelmiş. Bu sefer karavandan Ela isminde tatlı bir kız inmiş. Oda Duruş gibi konuşkan bıcır bıcır bir kızmış. Aralarında 2 yaş olsa da iki arkadaş çok güzel oynamışlar ve birbirlerine çok alışmışlar. Şans o ki Ela ve Duruş aynı şehirde yaşıyorlarmış. Sanş eseri kilometrelerce uzakta olan Mersinde karşılaşmışlar. Bir iki gün sonra karavanı olan bir aile daha gelmiş. Duruş yine çok şanslıymış çünkü Nil isminde sevimli bir kız inmiş karavandan. Duruş ve Nil hemen arkadaş olmuşlar. Ama Ela yaşı gereği Duruş’u kıskanmış ve abla abla diye ağlamaya başlamış. Onu kırmayan Duruş iki arkadaşı ile de oynamaya başlamış. Günler Duruş için çok güzel geçiyor hep arkadaşları ile oynuyormuş. Ama her güzel şeyin sonu olduğu gibi Duruş’un arkadaşları ile ayrılma zamanı gelmiş ve hepsi yolculuklarına devam etmiş. O sırada Duruş ve ailesi aynı yerde kalmaya devam etmişler. Çünkü oldukları koyu çok sevmişler. Arkadaşları gidince Duruş yalnız kaldığını düşünmüş ve çok üzülmüş. Sıkılmaya, gitmek için ailesine baskı yapmaya başlamış. Ama Duruş yine şanslıymış ve oldukları yerde oturan Göksu ve Deniz isminde iki kardeş ile tanışmış. Onlarla beraber bahçelerinde oynayarak çok güzel günler geçirmiş.

Duruş’un Hikayeleri: Mersin Tatili

Duruş için çok güzel günler gelmiş, geçmiş ve Mersin den ayrılma zamanı gelmiş. Arkadaşlarına veda ederek Mersin den ayrılmışlar. Bütün arkadaşlarını tekrar görmek için sabırsızlanıyormuş. Belli mi olur belki bir gün bir yerde tekrardan yolları kesişir ve yaşadıklarını hatırlayıp tebessüm ederler.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Sevgiyle Büyüyen Ağacın Hikayesi

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.