Duruş’un Hikayeleri: Okula Başlama

Duruş’un Hikayeleri: Okula Başlama

Eylül 13, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş artık okula başlayacağı için çok heyecanlıymış. Yeni arkadaşları ile de tanışmak için can atıyormuş. Okul kaydını yaptırmış ve okulun ilk gününü iple çekiyormuş. Ve beklenen gün gelmiş Duruş okula gitmek için heyecanla kapıda bekliyormuş.

Annesi ve babası da hazırlanmışlar ve öğretmeni ile tanışmak için yola koyulmuşlar. Duruş hem heyecanlı hemde biraz gerginmiş. Daha önce hiç okula gitmediği için bu durum ailesi tarafından normal karşılaşıyormuş. Yol bitmiş ve sonunda okula varmışlar. Ders göreceği sınıfa giren Duruş’u öğretmenleri bekliyormuş. Öğretmenlerinin adı Burcu ve Esra imiş. İki öğretmen de birbirinden tatlı ve iyilermiş. Duruş öğretmenleri ile sohbet etmiş ve o günlük okul bitmiş evine geri dönmüş. Ertesi günde arkadaşları ile tanışmak ve oyun oynamak için öğretmenleri ile sözleşmiş. Ertesi gün olduğunda Duruş sınıfına girmiş ve arkadaşları ile tanışmış, ilk heyecanını yavaş yavaş atmış birde kendisine yakın bir arkadaş bulmuş. O arkadaşının adı da Ayşegül müş. İki minik kız hemen anlaşmışlar ve birlikte oyun oynamaya başlamışlar.

Duruş’un Hikayeleri: Okula Başlama

Bir haftayı iki arkadaş ve diğer sınıf arkadaşları ile oyunlar oynayarak, etkinlikler yaparak geçirmişler. Duruş okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok sevdiği için hemen duruma adapte olmuş ve sabahları iple çekmeye başlamış. Annesi ve babası da bu duruma çok sevinmiş çünkü okul korkulacak, gitmek istemeyecek bir yer değilmiş. Orası hem eğlenme hem öğrenme yeriymiş. Bende bütün okula başlayan miniklere başarılar diliyorum ve hepinize iyi uykular diliyorum.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Rüya ve Suyun Hikayesi