Kerem ve Köpeği Pamuk’un Hikayesi

Kerem ve Köpeği Pamuk’un Hikayesi

Nisan 23, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birin yaşayan küçük bir çocuk varmış. Bu küçük çocuğun adı Kerem miş. Kerem’in bütün davranışları çok sevilirmiş. Kimseyi kırmaz, herkese saygılı davranırmış. Bu durumda ailesini çok mutlu edermiş. Yalnız sadece bir huyu annesini ve köpeğini çok üzermiş. Çünkü Kerem’in Pamuk adında minik bir köpeği varmış ve küçük çocuk onunla hiç ilgilenmezmiş. Pamuk bu duruma çok üzülürmüş. Annesi Kerem’e ne kadar çok ilgilenmesi gerektiğini söylese de küçük Kerem pek oralı olmazmış. Pamukla yinede ilgilenmezmiş.

Günlerden bir gün Kerem okula gitmiş. O günde okulda sunum yapma günüymüş. Bütün öğrenciler sunumlarını hazırlamış ve heyecanla öğretmenlerini beklemeye başlamışlar. Öğretmen geldiğinde ilk olarak Kerem’in arkadaşı Yusuf sunumunu yapmaya başlamış. Bu hayvanlarla ilgiliymiş. Yusuf sunumunu yaparken şu cümleleri söylemiş; “Arkadaşlar, bütün hayvanların özellikleri vardır. Hepsinin bir amacı ve yararı mutlaka vardır. Örneğin sinekler etrafı temizlerler, arılar doğanın döngüsünü gerçekleştirirler, inekler insanlar için süt verirler, tavuklar yumurtalarını sunar, bahçede ki zararlı böcekleri yerler. Köpekler de insanlara yardım eder, onların en yakın arkadaşı olur. Çünkü köpekler en sadık dostlardır. Bir insanın köpeği varsa çok mutlu olmalıdır, onu her zaman sevmeli ve değer vermelidir. Hayvanlar bizim konuşamayan arkadaşlarımızdır. Onların duygularını anlamalı ve onlara sevgiyle yanaşmalıyız.” demiş. Yusuf’un yaptığı sunumu öğreteni ve arkadaşları çok beğenmiş. Hepsi birden alkışlamış. O an da zil çalmış ve bütün öğrenciler evlerine gitmiş.

Kerem ve Köpeği Pamuk’un Hikayesi

Kerem arkadaşının yaptığı konuşmadan çok etkilenmiş. Bu güne kadar Pamuk ile ilgilenmediği için çok pişman olmuş. Hemen evine gitmiş, annesi kapıyı açar açmaz koşup pamuğa sarılmış. Bugüne kadar onu önemsemediği için Pamuk’dan ve ailesinden özür dilemiş. Pamuk geç de olsa Kerem’in hatasını anlamasına çok sevinmiş. Hemen küçük çocuğun ellerini, yüzünü yalamış. O günden sonra Kerem ile Pamuk ayrılmaz ikili olmuşlar. Kerem Pamuk’u hiç bırakmamış. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla fazla Hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Huzurlu Kasabanın Hikayesi