Kötü Büyücü İgor’un Masalı

Kötü Büyücü İgor’un Masalı

Haziran 16, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir periler şehri varmış. Bu şehirde yaşaya herkes peri imiş. İyilik perisi, mutluluk perisi, zaman perisi, çocuk perisi, ilham perisi, sevgi perisi, güven perisi… Bütün perilerin bir görevi varmış ve görevleri için canla başla çalışırmış. Bu kadar çok işleri olmasına rağmen hep mutlu ve dostlarmış. Ama onların mutluluğuna gölge düşürmek isteyen biri varmış “kötü büyücü İgor”.

İgor, perilerin mutlu yaşamını kıskanıyor ve hep onların kötülüğünü istiyormuş. Günlerce, haftalarca hatta yıllarca onlara yapacağı kötü büyü için çalışmış ve sonunda peri de kendisi gibi kötü yapacak bir iksir elde etmiş. Şimdi yapması gereken tek şey perileri tek tek bulup onlara bu iksiri içirmek kalmış. İgor evden çıkmış ve peri ülkesinin yakınana gelmiş. İlk olarak ilham perisini bulmuş ve ona iksiri içirmiş. O andan itibaren kimse yazı yamamış, şarkı besteleyememiş, resim yapamamış. İgor ikinci olarak sevgi perisini yakalamış. Sevgi perisi de gidince kimse kimseyi sevmez olmuş. İgor’un şimdi ki hedefi ise iyilik perisi varmış. İgor zamanla bütün perileri toplamaya başlamış. Hepsini bir kuleye kapatmış. Bir tek yakalaması gereken Kraliçe Peri kalmış. Ona ulaşması çok zormuş. İgor perileri yakalarken Kraliçe peri çoktan olanları görmüş ve bir plan yapmış. Kraliçe İgor’un kendisini yakalamasını beklemiş ve sonunda kötü büyücü Kraliçenin yanına gitmiş. Kraliçe “Hoş geldin İgor bizde periler olarak seni bekliyorduk” demiş. Igor gülmeye başlamış. “Bütün periler elimde hangi perilerle beni bekliyorsunuz?” diyerek kahkahasını tekrar atmış. Bunun üzerine Kraliçe “Periler” diyerek bütün perileri çağırmış. İgor yakaladığı perileri görünce çok şaşırmış. “Ama bu nasıl olur? Ben sizi kuleye hapsetmiştim” demiş. Bu sefer bütün periler gülmeye başlamış. Kraliçe “Senin kötülüğün bizi yenemez İgor. Sen plan yaparken ben çoktan fark ettim ve önlemimi aldım. Senin yakaladığın periler gerçek değil. Sen sadece onları göre biliyordun” demiş.

Kötü Büyücü İgor’un Masalı

İgor yine yenildiğini fark etmiş. Kraliçe “Ama bu sefer cezasız bırakmayacağım seni. Bundan sonra sen çöpleri toplayacaksın. İnsanların attığı bütün çöplerden sen sorumlusun. Yerde bir tane çöp görürsem seni bir kurbağaya dönüştürürüm” demiş ve İgor görevinin başına dönmüş. Bu ona büyük bir ders olmuş ve bir daha hiç kötülük yapmamış.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Altın Dolu Kese Masalı

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.