Minik Ejderha Lenny’nin Masalı

Minik Ejderha Lenny’nin Masalı

Mayıs 27, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ben ninemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken küçük bir ejderha varmış. Bu ejderhanın adı Lenny miş. Lenny arkadaşları ile oynamayı çok severmiş. Her gün günün büyük bir kısmını arkadaşları ile oyun oynayarak geçirirmiş.

Günlerden bir gün Lenny yine arkadaşıyla oynuyormuş. Hava o kadar sıcakmış ki orman yangınları sürekli çıkıyormuş. Bu sefer yine bir yangın çıkmış. Ama bu sefer yanan orman değil ormanda bulunan Lennylerin eviymiş. Küçük ejderha evlerinin yandığını görünce koşarak evin yakınına gelmiş. Hemen diğer hayvanlara seslenmiş ve onlardan yardım istemiş. Ormanda ki hayvanlar zaten birbirlerine hep yardım ederlermiş bu seferde yardıma ihtiyacı olan Lenny’i geri çevirmemişler koşarak yanan evi söndürmeye gitmişler. Bütün hayvanlar nehrinden su almış ve yanan evi söndürmüşler.

Minik Ejderha Lenny’nin Masalı

Yangın bitince bütün hayvanlar çok sevinmiş. Kimseye zarar gelmeden birlik olup bu zorluğun üstesinden gelmişler. Lenny ve ailesi artık o evde kalamayacakları için kendilerine başka bir ev inşa etmişler. O günden sonra ormanda ki bütün hayvanlar birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Kelebek Simli'nin Masalı

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.