Şövalye ve Güzel Prensesin Masalı

Şövalye ve Güzel Prensesin Masalı

Ağustos 1, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde kırk diyarın en görkemli krallığında çok büyük bir parti düzenlenmiş. Bu partiyi krallıktaki güzel prenses organize etmiş. Bütün masaları dizmiş, çiçekleri seçmiş ve sanatçıları organize etmiş. Bu parti için can atan sadece prenses değilmiş. Prensese duygularını söyleyemeyen şövalye de bu partiye geliyormuş. Tek isteği de prensesi görebilmekmiş.

Aradan bir süre geçmiş ve parti günü gelmiş çatmış. Kırk diyarın bütün kral, kraliçe, prens ve prensesleri partiye gelmişler. Şövalye de partiye gelmiş ama gözleri partiyi hiç görmüyormuş, sadece prensesi bulmak istiyormuş. O, ilk kez krallığa yapılan bir saldırıyı engellerken prensesi görmüş ve o günden beri ondan çok etkilenmiş. Prensesin onu beğenmemesinden çok korkuyormuş. Sonuçta o kırk diyarın en görkemli kraliyetinin prensesiymiş ayrı zamanda en de güzeli. Kendisi sadece kraliyetin bir şövalyesiymiş. Prensesin çiçekleri çok sevdiğini bildiği için şövalye en uzun dağlardaki en güzel çiçekleri toplamış. Bir süre sonra parti yavaştan durulduğunda şövalye prensesi görmüş. Halen ilk gördüğü zaman ki kadar güzelmiş. Prenses o sırada babası olan kral ile konuşuyormuş. Kral “Kızım hastalığın nasıl oldu? Kraliyetin bütün doktorlarını getirdim. Daha iyi hissediyor musun ?” diye sormuş. Prenses ” Babacığım daha iyiyim ama doktorlar hep aynı şeyi söylüyorlar. En yüksek dağdaki çiçeklerin özünden yapılan çay, hastalığımın tek çaresi diyorlar. O dağa çıkmak neredeyse imkansız.” demiş. Bu sırada kulak misafiri olan şövalye getirdiği çiçeğin kraliyetin en yüksek dağından olduğunu hatırlamış. Koşarak prensesin yanına gitmiş. “Prenses, kulak misafiri oldum ama, ben partiniz için sizin kadar güzel bir çiçek getirmek istemiştim. Sadece bunları bulabildim. Bunlar bahsettiğiniz en yüksek dağdaki çiçekler, emrinizle hemen bunların özünden çayınızı hazırlayalım” demiş. Prenses bu duruma çok sevinmiş ve şövalyeden fazlasıyla etkilenmiş. Kral bu duruma biraz şaşırmış ve şövalyeyi birebir konuşmaya davet etmiş. “Bu çiçekleri toplaması neredeyse imkansız. Peki, sen neden getirdin bu çiçekleri buraya? ” diye sormuş. Şövalye : “Kralım ben prensesi ilk gördüğüm andan beri çok sevdim. Onun mutlu olacağını düşündüğüm için getirdim. Prensesimizin sağlığı ve mutluluğu için hiçbir dağ önümde duramaz” demiş.

Şövalye ve Güzel Prensesin Masalı

Bu konuşmaya kulak misafiri olan prenses : “Cesur şövalye, bu çiçekler için çok teşekkür ederim sayende artık bu hastalığımdan kurtulacağım. Beni bu kadar düşündüğün için de ayrıca teşekkür ederim.” demiş. Sonrasında eklemiş “Babacığım, size söyleyemedim ama ben de şövalyeyi gördüğüm andan beri sevdim. Hep görevde olduğu için hiç ona söylemedim. Kızarsın diye sana da söyleyemedim. Ama içimden hep, bir ses, bu hastalığımı onun iyileştireceğini söylüyordu.” demiş. Kral biraz düşünmüş. Daha sonrasında “Madem öyle, yakın zamanda tekrardan bir parti yapmamız gerekecek. ” demiş. Şövalye ve prenses koşarak birbirlerine sarılmışlar. Daha sonrasında da sonsuza kadar mutlu yaşamışlar. Bu masalda burada bitmiş.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ali ve Ayşe'nin Hikayesi

Aşk masalı okumayı seviyorsanız Aşk Masalları ve Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.