Utangaç Ejderhanın Masalı

Utangaç Ejderhanın Masalı

Mayıs 3, 2022 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde bir ejderha ülkesi varmış. Bu ülkede yaşayan minik bir ejderha varmış adı da Minik miş. Minik diğer yavru ejderhalara göre biraz farklıymış çünkü o çok utangaçmış. Bütün yavrular birlikte oyun oynarken Minik camdan onları izlermiş.

Günlerden bir gün Minik her zaman ki gibi camın arkasından dışarıda oynayan ejderhaları izliyormuş. Hepsinin çok mutlu olduğunu, eğlenerek oyunlar oynadığını görmüş. Aslında o da onlarla oyun oynamak çok istiyormuş ama yanlarına gidip arkadaş olmayı teklif edemiyormuş. O gün yavru ejderhalar oyun oynarken camda onları izleyen Minik dikkatlerini çekmiş. Hepsi anlaşıp aynı anda Minik’e el sallamışlar ve oyunlarına devam etmişler. Minik yavruların ona el salladığını gördüğünde utanarak camdan uzaklaşmış ama bu durum çok da hoşuna gitmiş ve odasına gidip tek başına oyun oynamaya devam etmiş. Ertesi gün Minik yine camın önüne geçmiş ve yavruları izlemeye başlamış. Aynı şekilde yavrular Minik’e el sallamış ve Minik yine odasına kaçmış. Bu süreç bir kaç gün daha bu şekilde devam etmiş. Bir sabah minik yine cama çıkmış ve bu sefer yavru ejderhaların orada olmadığını görmüş, çok üzülmüş. Onların nerede olduğunu, ne yaptıklarını düşünmeye başlamış. O an kapı çalmış ve Minik kapıyı açmış. Kapıyı açtığında el sallayan yavru ejderhaların geldiğini görmüş. Yavrulardan biri “Merhaba, bizimle oyun oynamak ister misin?” diye sormuş. Minik utanmış bir şekilde “Siz benimle oynamak ister misiniz ki?” diye cevap vermiş. Yavrular çok istediklerini söyleyince Minik utanarak bahçeye çıkmış.

Utangaç Ejderhanın Masalı

Daha önce hiç bir çocukla oyun oynamadığı için çekinerek oyun oynamaya başlamış. Ama gün sonunda bütün utangaçlığı geçmiş ve sanki yıllardır birlikte oyun oynamışlar gibi hissetmeye başlamış. Akşam olup eve döndüğünde bu güne kadar utanıp arkadaş edinmediği için çok pişman olmuş. Arkadaşlarının onu çağırmasına çok sevinmiş ve o günden sonra her gün onlarla birlikte oyun oynamaya başlamış. Bir daha da utanmak yerine daha girişken olmaya kendine söz vermiş. Masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Maviş ve Misafir Yumurta Masalı

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.