Zeynep ve Boncuk’un Hikayesi

Zeynep ve Boncuk’un Hikayesi

Mayıs 1, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde Zeynep adında akıllı mı akıllı, tatlı mı tatlı küçük bir kız yaşarmış, annesi ve babası küçük kızlarını çok severmiş. Zeynep resim yapmayı çok severmiş, yaptığı resimlerde çevresi tarafından beğenilirmiş. Bu durumda küçük kızın çok hoşuna gider sürekli resim yaparmış. Bunların dışında artık şiir yazmaya da başlamış. Yazdığı şiirleri ailesine okur ve her gün daha güzelini yazmaya çalışırmış.

Zeynep, hayvanları da çok severmiş. Hatta Boncuk isminde çok güzel bir kuşu varmış. Tüylerinin renkleri yeşil ve sarıymış. Cinsi de erkekmiş. Boncuk Zeynep gibi uslu değil biraz yaramazmış. En sevdiği şey de fıstık yemekmiş. Günlerden bir gün Zeynep ve babası keyifli bir şekilde sohbet ediyorlarmış. Annesi de Zeynep’e koca bir tabak fıstık getirmiş. Baba kız hoş sohbetlerine fıstık yiyerek devam ediyorlarmış. Ama unuttukları bir şey varmış ki o da Boncuk’un fıstığı çok sevmesi. Boncuk fıstığı görünce, adeta “Bana da verin” dercesine ötmeye başlamış. Ama baba kız küçük kuşa fıstık vermemiş. Çünkü çok fazla yemesi onun için zararlı olabilirmiş. Bunun üzerine Boncuk kafesinden uçup Zeynep’in yanına konmuş. Fıstık vermediği için Zeynep ve babasının kolunu minik minik ısırıklar yapmaya başlamış.

Zeynep ve Boncuk’un Hikayesi

Zeynep bu duruma çok kızmış ve Boncuk’u alıp kafesine geri koymuş. “Bak Boncuk, fazla fıstık yersen hastalana bilirsin. O yüzden sana fıstık vermedik. Ama çok canın çektiği için annemden bir kaç tane fıstık alacağım ve sana vereceğim” demiş. Boncuk Zeynep’in haklı olduğunu anlamış. Hemen kafesinden uçup özür dilercesine Zeynep’i yanaklarından öpmüş. Zeynep de Boncuk’u affetmiş ve mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmişler.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Sürpriz Doğum Günü Hikayesi