Ali ve Pamuk’un Hikayesi

Ali ve Pamuk’un Hikayesi

Ocak 12, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar, çok uzak bir şehirde, çok çalışkan bir çocuk yaşarmış. Adı Aliymiş. Ali, okulda çok başarılıymış. Her derste en yüksek notları alırmış. Öğretmenleri ve arkadaşları onu çok severmiş. Ama Ali, sadece okulda değil, evde de çok çalışırmış. Annesine ve babasına yardım eder, ev işlerinde onlara destek olurmuş. Ayrıca, boş zamanlarında da kendini geliştirmek için kitap okur, bilgisayar oyunları oynar, müzik dinler, spor yaparmış.

Bir gün, Ali, okuldan eve dönerken, bir ses duymuş. Sesi takip etmiş. Bir parka gelmiş. Parkın içinde, bir ağacın altında, bir kedi görmüş. Kedi, yaralıymış. Ali, kediyi alıp, eve götürmeye karar vermiş. Eve gelince, annesine ve babasına durumu anlatmış. Onlar da Ali’yi kutlamış. Kediyi tedavi etmek için veteriner hekime götürmüşler. Kedi, iyileşince, Ali’ye minnettar kalmış. Ali de kediyi çok sevmiş. Ona Pamuk adını vermiş. Ali ve Pamuk, çok iyi arkadaş olmuşlar. Her gün birlikte oynamışlar, birlikte uyumuşlar, birlikte eğlenmişler.

Ali ve Pamuk’un Hikayesi

Pamuk, Ali’ye çok şey öğretmiş. Hayvanlara nasıl davranılması gerektiğini, doğayı nasıl korumak gerektiğini, sevginin ve dostluğun ne kadar önemli olduğunu öğretmiş. Ali de Pamuk’a çok şey öğretmiş. Okuduğu kitapları, oynadığı oyunları, dinlediği müzikleri, yaptığı sporları öğretmiş. Pamuk, Ali’nin hayatına renk katmış. Ali de Pamuk’un hayatını güzelleştirmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak istediğinde Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Eylül ve Arkadaşı Venüs'ün Tanışma Hikayesi