Uyumayı Hiç Sevmeyen Filin Masalı

Uyumayı Hiç Sevmeyen Filin Masalı

Kasım 4, 2023 4 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış biri yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde küçük bir fil yaşarmış. Bu filin adı Eymen’miş. Eymen uyumayı hiç sevmezmiş. Uykusu gelse de annesine söylemezmiş. Anne fil, küçük filin uykusunun geldiğini hep anlıyormuş “Oğlum gel seni uyutayım” diyormuş ama Eymen “Hayır anne, benim uykum yok, uyumayacağım dışarı çıkıp oyun oynayacağım. Hem neden uyuyayım ki arkadaşlarım da uyumuyor” diyormuş. Aslında Eymen’in bilmediği bir şey var varmış. Bütün yavru hayvanlar uyuyormuş ama Eymen yine de uyumamak için bahane arıyormuş.

Günlerden bir gün Eymen arkadaşlarıyla oyun oynamaya çıkmış. Arkadaşlarıyla oylama yapıp saklambaç oynamaya karar vermişler. Ardan 1-2 saat geçmiş ve arkadaşlarının uyku saati gelmiş. Arkadaşları eve gitmiş ama Eymen hala dışarıdaymış. Eve geldiğinde “Anne arkadaşlarım uyumaya gitti ama benim hala uykum yok, ben uyumak istemiyorum hiç.” Demiş. O da gidip biraz koltukta televizyon izlemeye karar vermiş. Televizyon izlerken birden uyu vermiş annesi onu uyurken görünce çok şaşırmış. Annesi uyanınca “Oğlum hani uyumak istemiyordun? Bak nasıl uyuyup kaldın.” Demiş. “Evet anneciğim, gerçekten keşke baştan uyusaydım, çok uykum gelmiş. Uyanınca yeniden doğmuş gibi oldum” Demiş.

Uyumayı Hiç Sevmeyen Filin Masalı

O günden sonra her gün öğle uykusuna yatmış. Uyandığı zamanda arkadaşlarıyla oyun oynamaya çıkıyormuş. Bir daha uyku saatini hiç kaçırmamış, uykunun çok önemli olduğunu anlamış bu masalda burada bitmiş.

Filleri çok seven çocuklarımız için Fil Masalları kategorimizde bir çok masal vardır. İçlerinden birini seçip, miniklerimizi mutlu edebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Nil ve Meyvelerin Masalı