Beklenen Gün Hikayesi

Beklenen Gün Hikayesi

Ocak 17, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

İlkokul 2. Sınıfa giden Beren yine bir gün sabah erkenden uyandı. Yatağını düzeltti, perdesini açtı ama o gördüğü de ne; tam hayalindeki gibi her yer bembeyaz.

Bugün farklı bir sabaha uyanmıştı, elini yüzünü yıkamadan koştu annesine: “Anne annee” diye bağırıyormuş. Kar yağmış hadi çıkıp oynayalım. Annesi, “Hayır Beren, bir an önce hazırlan. önce okuluna gitmelisin” dedi. Beren “Dışarı da kar var oyun, eğlence var” demiş. Annesi de “Okulda eğitim var, ders var, sizleri bekleyen bir öğretmen var” demiş. Beren bakmış annesi ikna olmuyor odasına gidip hazırlanmış, kahvaltısını yapıp evden çıkmış. Servise binmiş yol boyunca düşünmüş keşke okula servis ile gitmeseydim, yürürken oynardım. Acaba ben okuldan çıkana kadar bu kar erir mi? Oynayamaz mıyım? diye düşünürken servis gelmiş okula. Sınıfına çıkmış öğretmenini beklerken bütün arkadaşları karı konuşuyormuş. Burcu öğretmen kapıdan içeri girince “Çocuklar montlarınızı geri giyin” demiş, herkes şaşırmış. Öğretmenlerinin istediklerini yapmışlar. Herkes hazır olunca öğretmen “Beklenen gün geldi, bugün ders yok, kar topu savaşı tatili” demiş.

Beklenen Gün Hikayesi

Tüm öğrenciler çok sevinmiş. Bahçeye çıkıp bir ders boyunca kar topu oynamışlar, kardan adam yapmışlar. Öğretmenlerine teşekkür edip sınıflarına tekrar dönmüşler ve derslerine odaklanmışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ali'nin Rüyası Hikayesi