Elsa’nın Hayali Dünyası Masalı

Elsa’nın Hayali Dünyası Masalı

Ocak 18, 2024 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Elsa adında bir kız varmış. Elsa’nın sihirli güçleri varmış, istediği her şeyi buza çevire biliyormuş. Elsa’nın en yakın arkadaşının adı da Anna imiş. Anna’nın sihirli gücü ise hayvanlarla konuşabilmesiymiş.

Elsa ve Anna beraber ormanda gezip dolaşmayı çok severlermiş. Ormanda gezerken hayvanlarla çok eğlenirlermiş. İki arkadaş tam bir hayvan severlermiş. Gün boyunca ormanda dolaşmışlar ve evlerine geri dönmüşler. Bir kaç gün sonra tekrar ormanda dolaşan iki arkadaşın karşısına kurt sürüsü çıkmış. Anna kurtlarla konuşmaya başlamış. “Yolumuzdan çekilin” demiş. Kurtlar ise “Hayır size geçit vermeyeceğiz” demişler. Anna neler dediyse kurtları ikna edememiş. Elsa da son olarak çareyi bütün kurtları dondurarak bulmuş. Sarayın bahçesine girdiklerinde ise kurtların buzlarını çözmüş. Elsa ve Anna’yı göremeyen kurtlar ise yollarına devam etmişler. Elsa ve Anna, saraya girdiklerinde büyük bir sürprizle karşılaşmışlar. Salonun kapısını açan Elsa, arkadaşlarının ve ailesinin hepsinin orada olduğunu ve “Sürpriz!” diye bağırdıklarını görmüş. Anna ise çok şaşırmış ve mutlu olmuş. Herkes hep bir ağzıdan “Doğum günün kutlu olsun, Elsa.” diye bağırmışlar.

Elsa’nın Hayali Dünyası Masalı

Elsa herkese teşekkür ederek arkadaşlarıyla ve ailesiyle kucaklaşmış. Parti boyunca herkes çok eğlenmiş, pasta kesmiş, müzik dinlemiş ve dans etmiş. Elsa, bu güzel sürpriz için çok mutlu olmuş. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Maymun Kardeşlerin Masalı