Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Mayıs 2, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar küçük bir şehirde, ailesiyle birlikte yaşayan, Esma isminde tatlı bir kız varmış. Esma, resim çizmeyi çok seviyormuş, büyüdüğü zaman da ressam olmak istiyormuş.

Günler hızla geçmiş ve Esma’nın doğum günü gelip çatmış. Ertesi gün doğum günü olan tatlı kız çok heyecanlıymış, bir an önce doğum günü olsun istiyormuş. O yüzden akşam erkenden uyumuş. Sabah olduğunda, dinç ve heyecanla uykudan uyanmış. Annesi Esma’ya sürpriz yapacağı için onu arkadaşlarıyla dışarıya göndermiş. Annesi de ablası Ayşe ile doğum günü partisine hazırlık yapmaya başlamışlar. Bütün süslemeleri hazırlamışlar. Esma’ya aldıkları tuval, boyalar, çizim defterini hediye paketi yapıp, masanın üzerine yerleştirmişler. Ayrıca Esma için özel bir altın kalem yaptırmışlar, üzerine de Esma’nın elmasla Esma’nın adını yazdırmışlar. Doğum günü kutlama saati gelince, abla Ayşe, Esma’yı aramış artık gelmesi gerektiğini söylemiş.

Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Anne kız, Esma’yı ve arkadaşlarını kapının orada beklemişler. Zil çalar çalmaz kapıyı açıp konfeti patlatmışlar, daha sonra içeriye girmişler. Esma masaya geçince kutlamalar başlamış. En sonda hediyeleri açmaya geçmişler Esma ona alınan hediyeleri görünce çok şaşırmış ve sevinmiş. Herkese büyüdüğünde ressam olmak istediğini söylemiş. Esma, hayallerinden hiç vazgeçmemiş ve büyüdüğünde hayallerine kavuşmuş. Esma artık bir ressamdı ve her zaman hayallerinin peşinden gitti. Sizlerde sakın hayallerinizden vazgeçmeyin…

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Küçük Elif'in Sağlıklı Hayat Hikayesi