Efe ve Ela’nın Masal Hikayesi

Efe ve Ela’nın Masal Hikayesi

Mart 27, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar güzel bir şehirde yaşayan iki kardeş varmış. Bu kardeşlerin adı Ela ve Efe imiş. Ela ve Efe çok iyi anlaşıyorlarmış. Aralarında bir yaş olduğu için ikiz gibi gezerlermiş. İki kardeş birlikte okula gider gelirlermiş. Artık okulun son günleriymiş ve okul kısa bir süreliğine tatile gireceklermiş. Bu tatilde de ailecek köye gitmeye karar vermişler. Köyde babaannesi ve dedesi ile vakit geçirmek için sabırsızlanıyorlarmış.

Sonunda okul tatile girmiş ve aile hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkmışlar. Yolda şarkılar söyleyip, atıştırmalık yemişler. Bir süre sonra da yorulmuş ve yol bitene kadar uykuya dalmışlar. Uyandıklarında köye gelmişler babası valizleri indiriyormuş. İki kardeş hızla arabadan inmiş ve koşarak babaannesi ve dedesine sarılmışlar. Uzun zamandır görüşemedikleri için hasret gidermişler. Babaannesi çocukların en sevdiği yemekleri yapmış, akşam olduğunda da bütün aile oturup neşe içinde yemeklerini yemişler. Yavaş yavaş uykusu gelen kardeşler yatmak istemişler. Dedeleri de onlara “Size masal anlatmamı ister misiniz?” diye sormuş. Çocuklar heyecanla “Evet evet” diye bağırmışlar. Dedesi torunlarını alarak odaya gitmiş ve onlara masal anlatmaya başlamış. İki kardeş de masal dinlemeyi çok sevmiş ve huzur içinde uyumuşlar. Dedeleri her gece onlara masal anlatmış, çocuklar da bu durumdan çok memnunlarmış. Bir sabah uyandıklarında dedeleri hastalanmış ve boğazları çok ağrıyormuş. Efe ve Ela dedelerinin hastalanmasına çok üzülmüşler. Dedeleri için birçok yiyecekler hazırlamışlar ve akşamları dedelerine masal anlatmaya başlamışlar. Dedeleri torunlarının bu ince düşüncesinden çok memnunmuş. Birkaç gün içinde iyileşmiş ve torunlarına çok teşekkür etmiş.

Efe ve Ela’nın Masal Hikayesi

Artık gitme günü gelmiş ve çocuklar babaanne ve dedesiyle vedalaşmış, evlerine geri dönmüşler. Akşam olduğunda dedelerinin masal okumayacağını bildikleri için kendi masallarını kendileri anlatmışlar. Bu durumu oyun haline getirmişler ve her gece biri masal anlatmaya başlamış. Hayal dünyalarında gezintiye çıkan kardeşler, tekrar tatil olmasını ve köye gitmeyi dört gözle beklemeye başlamışlar. Bu hikâyede burada bitmiş.

Kısa hikâye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kararlarının Arkasında Durma Hikayesi