Karınca Ailesi Masalı

Karınca Ailesi Masalı

Şubat 7, 2024 3 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, bir küçük karınca, bir anne karınca, bir de baba karınca yaşarmış. Küçük karınca 8 yaşında, 2. Sınıfa giden, siyah saçlı ve zeki bir karıncaymış. Ayrıca çok kitap okumayı da severmiş. Baba karınca sürekli çalışıp para kazanan bir karıncaymış. Hatta ayın elemanı da seçilmiş ve emekli olmuş. Anne karınca ise hastaymış. Anne karınca, hep yataklara düşermiş.

Günlerden bir gün baba karınca, anne karıncayı hastaneye götürmüş. Doktor karınca, iki gün boyunca kullanması gereken ilaçları vermiş. Anne karınca, baba karıncanın verdiği bütün ilaçları iki gün boyunca içmiş ve iki günün sonunda iyileşmiş. Karınca ailesi emekli maaşıyla zar zor geçiniyormuş. Ama hayatlarından yine de çok mutlularmış. Bir gün küçük karınca, evde televizyon izliyormuş. Ödevlerini yapmak için oturduğunda birden kapı çalmış. Küçük karınca “Ben bakarım!” Demiş. Kapıyı açınca komşuları nine karıncayı görmüş. Elinde bir poşet varmış. Nine karınca, küçük karıncaya elindeki poşeti uzatıp “Bunu annene ver.’’ Demiş. Sonra küçük karınca nine karıncaya “Tamam nine karınca, görüşürüz” Deyip kapıyı kapatmış.

Karınca Ailesi Masalı

Yavru karınca poşeti anne karıncaya uzatmış. Poşetin içinde güzel bir kazak varmış. Anne karınca buna çok mutlu olmuş. Anne karınca poşetin içinde ki mektubu görmüş ve almış. Bu bir define haritasıymış. Defineye çok heyecanlanan karınca ailesi defineyi bulmak için arabaya atlamışlar. Harita onları Karıtca ormanında, bir ağacın altına götürmüş. Toprağı kazmışlar ve bir sandık bulmuşlar. Karınca ailesi sandığı açınca, sandığın içi taç ve altınlarla doluymuş. Ve karınca ailesi zengin olmuş. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tembel Karınca Masalı