Örümcek Adam ve Yeşil Parmak 2  Masalı

Örümcek Adam ve Yeşil Parmak 2 Masalı

Ocak 9, 2024 3 Yazar: Misafir Yazar

Örümcek adam, Yeşil  parmak ve Batman bir gün anne ve babalarıyla birlikte köylerinde yaşayan nine ve dedelerini ziyaret etmek için yola çıkmışlar. Nine ve dedesi onlara mis gibi kahvaltı hazırlamış. Gözleme, katmer, doğal yumurtalardan pişirip, bir de yayık ayran hazırlayıp hep beraber güzel ve tatlı muhabbet ederek yemeklerini bitirmişler..

Yine bu süper üçlü hep beraber nine ve dedelerinin yetiştirdikleri ağaçlardan meyve toplamışlar. Batman, armut toplamış, Yeşil parmak çilek, Örümcek adam da elma topluyormuş. Tam ağaçlardan meyveleri ihtiyaçları kadar toplamışken Örümcek adamın kafasına elma düşmüş, Batman ve Yeşil parmak, Örümcek adama yardım etmek için koşmuşlar, bir de ne görsünler örümcek adamın kafasına düşen elma nedeniyle yıldızlar uçuyormuş. O anda örümcek adam hafızasını kaybetmiş. Birden siz kimsiniz? Ben neredeyim? Bu insanlar kim? Ne oldu bana? Gibi sorular sormaya başlamış, hatta anne ve babasını da hatırlamamış.
Arkadaşları Batman ve Yeşil parmak endişelenmişler, ama anne, baba, nine ve dedeleri gayet sakinlermiş.

Örümcek Adam ve Yeşil Parmak 2  Masalı

Örümcek adamın tekrar hafızası yerine gelsin diye eski bebeklik, çocukluk fotoğraflarını göstermişler, hangi okulda okuduğunu, hastalandığında gittiği sağlık ocağını , oyun oynadığı parkları, kumun üzerinde  oynadığı oyunlarını, kışın kayak yapmak için sürdüğü kızakları, top oynadığı köy sahasını göstermişler. Örümcek Adam bir süre sonra kendine gelmiş, anne, babasını, sevdiği arkadaşları Batman ve Yeşil parmağı tekrar hatırlamış. Hep beraber mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ayı ve Ceylanın Arkadaşlık Masalı