Kardeş Sevgisi Masalı

Kardeş Sevgisi Masalı

Ağustos 22, 2023 5 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, güzel ve büyük bir ormanda yaşayan minik bir aslan yavrusu varmış. Bu yavrunun adı ”Tedi” imiş. Tedi oyun oynamayı çok seven bir aslanmış. Fakat orman çok büyük olduğu için çevresinde çok fazla arkadaşı yokmuş. Tedi bu duruma çok üzülüyormuş. Babası ve annesi ile bütün gün oyunlar oynamasına rağmen kendi gibi küçük oyun arkadaşları istiyormuş.

Bir gün baba aslan ve anne aslan Tedi’yi çağırmışlar ve bir sürprizleri olduğunu söylemişler. Tedi çok heyecanlanmış. Hemen koşarak anne ve babasının yanına gitmiş. Annesi Tedi’ye “Bak yavrucum senin bütün gün bu büyük ormanda tek başına sıkıldığını biliyoruz. Bunun için sana söylemek istediğimiz bir şey var, eminiz ki sende çok sevineceksin” demiş. Anne aslan Tedi’ye bir kardeşi olacağını söylemiş ve kardeşi olunca onunla bütün gün birlikte oyunlar oynayabileceklerini söylemiş. Tedi bunu duyunca heyecandan ne yapacağını bilememiş. Ve oradan oraya koşmaya, zıplamaya başlamış. Kardeşinin doğum zamanı yaklaştıkça Tedi’nin içi içine sığmamaya başlamış.

Kardeş Sevgisi Masalı

Ve günler geçmiş Tedi’nin kardeşi doğmuş. Anne aslan ve baba aslan Tedi’ye istersen kardeşinin adını sen koyabilirsin demişler. Tedi çok sevinmiş ve adı “Mini” olsun demiş. Anne ve baba aslan çok sevmişler bu ismi ve “Pekala kardeşinin adı Mini olsun” demişler. Mini büyümeye başlamış ve Tedi ile birlikte bu güzel ve büyük ormanda bütün gün güzel oyunlar oynamışlar, bir birlerini çok sevmişler. Kardeş olmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu hiç bir zaman unutmamışlar ve bir birlerini her zaman çok sevmişler. İki kardeş bu büyük ormanın neşesi olmuş.
Masalda burada bitmiş.

Kısa Masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İyi Anlaşan Sincapların Masalı