Ağlamayı Bırakan Neslihan’ın Hikayesi

Ağlamayı Bırakan Neslihan’ın Hikayesi

Ağustos 29, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Neslihan 5 yaşında çok sevimli güler yüzlü bir kızmış. Kocaman ailesinde tek çocuk Neslihan mış. Herkes onu çok seviyor ne isterse yapıyormuş. Bu durum Neslihan’ın biraz şımarmasına neden olmuş. İstemediği bir durum olduğunda ağlıyor annesini ve babasını çok üzüyormuş.

Günlerden bir gün Neslihan, annesi ve babası yakın arkadaşlarına misafirliğe gitmişler. O ailenin de Neslihan yaşında bir kızları varmış. İki aile uzun saatlerce güzel vakit geçirmişler ve evlerine dönme vakti geldiğinde Neslihan başlamış ağlamaya. “Ben eve gitmek istemiyorum, arkadaşımdan ayrılmak istemiyorum” diyerek ortalığı birbirine katmış. Annesi zar zor Neslihan’ı kucağına almış ve eve götürmüş. Ertesi gün annesi küçük Neslihanla konuşmak istemiş. Dün yaptığı davranışın çok yanlış olduğunu, ağlamak için bir sebep olmadığını, insanların bir arada vakit geçirip daha sonra ayrılmasının normal olduğunu anlatmış. Neslihan da annesinden özür dilemiş ve odasına oyun oynamaya gitmiş. Bir kaç gün sonra Neslihan’ın anneannesi ve dedesi gelmiş. Bir kaç gün onlarda kalmış gidecekleri gün Neslihan tekrardan ağlamaya başlamış. Annesi bu konuyu daha önce konuştuklarını, ağlamaması gerektiğini söylemiş ama Neslihan ağlamaya devam etmiş. Bu süreç sürekli devam etmiş. Annesi ve babası kızlarının herkesin arkasından ağlamasından çok yorulduklarını, hiç bir yere gitmek istemediklerini konuşmaya başlamışlar. En sonunda buna bir çözüm bulmuşlar. Neslihan’ı bir süre hiç bir yere götürmemeye ve eve hiç kimseyi çağırmamaya karar vermişler. Bu süreç tam 15 gün sürmüş.

Ağlamayı Bırakan Neslihan’ın Hikayesi

Neslihan artık evde çok sıkılmış. Annesi ile babası da onunla bir anlaşma yapmayı teklif etmiş. “Eğer kimsenin arkasından ağlamazsan tekrardan dışarı çıkar arkadaşlarımız ile buluşuruz. Ama ağlamaya devam edersen evde yaşamaya devam ederiz” demişler. Neslihan annesine ve babasına ağlamayacağına dair söz vermiş. Dışarı çıkmışlar, arkadaşları ile buluşmuşlar ve Neslihan ayrılırken hiç ağlamamış. Bu ceza ona büyük bir ders olmuş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.
AIOSEO Ayarları

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Oya Şefin Hikayesi