Sevgi ve Neşe Kardeşlerin Hikayesi

Sevgi ve Neşe Kardeşlerin Hikayesi

Şubat 16, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Kalbi sevgi dolu iki kardeş varmış. Bu kardeşlerin isimleri Sevgi ve Neşe imiş. Sevgi ve Neşe hayvanları, doğayı, denizleri, insanları yani kısacası her şeyi çok seviyorlarmış. Onların bulunduğu yerlerde asla kavga olmuyor ve herkes neşe içinde yaşıyormuş.

Günlerden bir gün Sevgi ve Neşe şarkı söyleyerek okula gitmiş. Okulun kapısına girdiklerinde sınıf arkadaşlarının tartıştığını görmüşler. Hemen arkadaşlarının yanına gidip tartışmanın neden çıktığını öğrenmiş ve iki tarafı konuşarak sakinleştirmişler. Sevgi ve Neşe’nin bu tutumuna bütün arkadaşları hayranmış. İki kardeş arkadaşları için bir çok şey yapıyormuş. Bunu gören arkadaşları Sevgi ve Neşe için bir sürpriz yapmak istemişler. Bir kaç gün sonra iki kardeşin doğum günüymüş. Arkadaşları toplanıp iki arkadaşları için bir kutlama düzenlemişler. Hediye olarak da Sevgi ve Neşe’ye güzel bir defter almışlar. Bu deftere önce sınıf arkadaşları, iki kardeş için düşüncelerini yazmışlar ve hediye paketi yapmışlar. Sevgi ve Neşe her şeyden habersiz sınıfın kapısını açmışlar ve karşılaştıkları manzaraya çok şaşırmışlar. İki kardeş süslenmiş bir sınıf ve çok güzel bir pasta görünce çok duygulanmış. Hep mutlu ve güler yüzlü olan kardeşler ilk defa ağlamaya başlamış. Bunu gören arkadaşları yanlış bir şey yaptıklarını düşünmüşler ama bir anda öğretmenleri iki kardeşi kucaklamış. Sevgi ve Neşe mutsuz oldukları için değil, çok mutlu oldukları için duygulanıp ağlamaya başlamışlar.

Sevgi ve Neşe Kardeşlerin Hikayesi

Bir süre sonra sakinleşen iki kardeş mumlarını üfleyip gülümsemişler. Etrafa neşe ve sevgi saçan Sevgi ve Neşe kendileri için yapılan güzellikler karşısında da çok mutlu olmuşlar. Hayatları boyunca sevgi ve neşe saçmak için arkadaşlarına söz vermişler.

Daha çok hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Enes ve Çöplerin Hikayesi