Eymen Eymen Saklansana Hikayesi

Eymen Eymen Saklansana Hikayesi

Aralık 5, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birinde Eymen adında bir çocuk yaşarmış. Eymen oyun oynamayı çok severmiş. En çok sevdiği oyun ise saklambaç oynamakmış.

Günlerden bir gün en yakın arkadaşlarından biri olan Zeynep, Eymen’i oyun oynamak için bahçeye çağırmış. Zeynep “Eymen, yerden yüksek oynayalım mı?” diye sormuş. Eymen ise “Ben sadece saklambaç oynamak istiyorum Zeynep, üzgüm” demiş ve onu nazikçe reddetmiş. Zeynep ise “Peki, o zaman sonra yine oynarız” demiş ve evine gitmiş. Eymen de tekrar evine dönmüş. Bir kaç gün sonra Eymen arkadaşlarıyla birlikte bahçeye çıkmış ve saklambaç oynamaya başlamışlar. İlk seçilen ebe Eymen olmuş. Eymen başlamış saymaya, sayması bittiğinde bütün arkadaşları saklanmış ve hemen onları bulmaya çalışmış. Bütün arkadaşlarını bulmuş ve içlerinden biri ebe olmuş. Arkadaşı başlamış saymaya, Eymen ise içinden “O sayana kadar ben çoktan saklanırım, o yüzden biraz Ayşe ile konuşabilirim” diye geçirmiş ve başlamış Ayşe ile konuşmaya.

Eymen Eymen Saklansana Hikayesi

Eymen kendisini öyle bir kaptırmış ki ebe saymayı bitirmiş, Eymen tam saklanacakken arkadaşı onu sobelemiş. Çok üzülen Eymen, üstünlük tasladığı için pişman olmuş. O günden sonra arkadaşları saymaya başlar başlamaz saklanmış, hikayede burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Okula Başlama