Emir ve Kayıp Eşya Hikayesi

Emir ve Kayıp Eşya Hikayesi

Şubat 21, 2022 1 Yazar: Seyhan

Bu hikayede Emir adında ki bir çocuğun üzüntüsüne ve aynı zamanda mutluluğuna şahit olacağız. Hadi başlayalım. Emir annesini ve babasını hiç üzmeyen, derslerini ihmal etmeyen, okulda da sınıf birincisi olan bir çocukmuş. Bu başarısı karşısın da oda bu yaz tatilinde vakit geçirmek için anne ve babasından tablet almalarını istemiş. Bu süreçte kendisi de anneannesi ve dedesinden hatta babaannesi ve dedesinden de aldığı harçlıkları biriktirmeye başlamış. Böylece tablete ulaşmanın daha çabuk ve kolay olduğunu, hemde bu şekilde ailesine çok masraf olmayacağını düşünmüş. Başlamış para biriktirmeye.

Emir ve Kayıp Eşya Hikayesi

Gel zaman git zaman okulların kapanma zamanı gelmiş. Elinde takdir belgesi ile eve gelen Emir tablete kavuşmanın hayalini de kuruyormuş. Herkes tebrik etmiş ve tabi ki Emir harçlıkları yine toplayı vermiş. Anne ve babasının da katkısı ile güzel kullanışlı birçok özelliği olan bir tablet alınmış. Emir artık çok mutluymuş. Ama bu mutluluğu kısa bir sonra biraz hüzünlü bir hal almış. Neden mi? Emir bir gün arkadaşları ile sözleşmiş. Anneleri onları sahilde buluşturmuş. Büyükler sohbet, muhabbet ederken çocuklar da sözleşip yanlarında getirdikleri tabletlerle oyun oynamak istemişler. Her zaman sahilde bisiklet sürüp, maç yapan bu arkadaşlar bir değişiklik yapıp tabletleri ile birlikte aynı oyunu oynamak istemişler. Olayın en üzücü tarafı ise eve dönüş yaptıklarında Emir’ in tabletini orada unuttuğu olmuş. Hemen anne ve babası ile sahilde bulundukları yere gitmişler ama tabletten eser yokmuş. Emir bu duruma çok üzülmüş. Henüz daha hevesini bile alamamış olan Emir’in bu üzüntüsü karşında aile büyükleri olan dedeler durur mu? Torunlarının bu üzüntüsü onları da mutsuz etmiş hemen yeni bir tablet alınmış ve paketlenmiş. O akşam anneannesinde yemeğe davetli olan Emir aldığı hediye karşısında çok sevinmiş. Aynı model tabletmiş. Kocaman sarılmışlar torunlarına.

Mutlu bir akşam yemeğinden sonra Emir’e eşyalarına sahip olmak ve biraz daha dikkatli olmak hakkında biraz taktikler vermişler. Emir de artık tabletine gözü gibi bakıyormuş. Yaz tatillerinde kullandığı tableti ise şuan hala sağlam bir şekilde duruyormuş. Nereden mi biliyorum? Çünkü hikayede adı geçen Emir yeğenimdir ve benim de çorbada tuzum oldu tabi ki. Bir mutlu son daha 😉

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Değersiz Ama Artık Değerli Hikayesi