Akıllı Arıların Masalı

Akıllı Arıların Masalı

Kasım 24, 2022 9 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir kovan da yaşayan arı ailesi varmış. Kocaman bir ağaca kovan yapmışlar ve bütün balları aynı yerde biriktirmeye başlamışlar. Her gün içlerinden birini kovanın başında nöbet tutmak için bırakıyorlarmış.

Günlerden bir gün arılar bal yapmak için çayırlara doğru uçmaya başlamışlar ve bir arı da kovanın başında nöbet tutmaya başlamış. Artıların gittiğini gören ayı da hemen kovanın yanına yaklaşmış. Tek hayali olan balı yemek için can atıyormuş. Ayı kovana yaklaşınca arı hemen dışarı çıkmış ve ayıyı uzaklaştırmaya çalışmış. Hızlıca etrafında dönmüş, birkaç kere ısırmış ama tek başına kocaman aynın üstesinden gelememiş. Hemen arkadaşlarına haber vermek istemiş ve hıza uçup kırlara gitmiş. Elinde ki düdükle bütün arılara haber vermiş ve kısa süre içinde hepsi toplanmış. Hızlıca ayının geldiğini anlatmış ve kovanlarına doğru yola çıkmışlar. Biraz sonra kovanın başına gelip ayıyı görmüşler. Kafa kafaya verip bir lan yapmışlar. Hepsi aynı anda ayının başına gelmiş ve etrafında hızlıca dönmeye başlamışlar. Bir kısım ayıyı ısırmaya bir kısımda gıdıklamaya başlamış.

Akıllı Arıların Masalı

Ayı bu kadar arı ile baş edemeyeceğini anlayınca aldığı balları bırakmış ve koşarak uzaklaşmış. Bunun üzerine arılar çok mutlu olmuş ve birlikten kuvvet doğduğunu bir kez daha anlamışlar. Ayının gitmesi üzerine arılar da kalan ballarla parti yapmışlar. O günden sonra da ayı bir daha asla arıların yanına gitmemiş. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bağıran Ayı Masalı