Minik Unicornların Masalı

Minik Unicornların Masalı

Nisan 15, 2022 9 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bulutlarda yaşayan mutlu bir unicorn ailesi varmış. O unicorn ailesinin üç tane unicorn çocukları varmış. Biri büyük, biri küçük, biri de ortancaymış. Küçük unicorn sabahları arkadaşları ile birlikte oyun oynarmış, ortanca unicorn sabahları bulutlar üzerinde zıplar eğlenirmiş, büyük unicorn da yıldızların yerini değiştirirmiş. Gökkuşağı çıkınca da bu üç unicorn kardeş gökkuşağından kayarlarmış. Akşam olunca da çok yorulurlar sonra da erkenden yataklarında misler gibi uyurlarmış.

Günlerden bir gün bütün minik unicornlar toplanmış konuşmaya başlamışlar. İlk önce ortanca unicorn konuşmuş “Biz her gün aynı oyunları oynuyoruz birazcık da başka oyun oynayalım” demiş. Diğer unicornlar da bunu kabul etmiş ama ne oynayacaklarına karar verememişler. Daha sonra ailelerine sormuşlar onlarda, ay dedenin arkasında bulunan pembe buluttan bahsetmişler. Orada minik unicornlar için her şey varmış. İsteyen doktor unicorn oluyor, isteyen yeryüzündeki çocuklar mutlu olsun diye mutluluk tılsımlı çikolatalar üretiyormuş. Çikolataların paketlerine de gökkuşağı resmi koyup kargocu unicornla bunları yeryüzündeki bakkallara dağıtıyorlarmış. Orada dondurmalar bile rengarenk yapılır, yeryüzündeki çocuklar yesin diye bütün bakkallara dağıtılırmış.

Minik Unicornların Masalı

Her şey çok güzelmiş daha sonra, minik unicornlar şunu düşünmüş; acaba biz yeryüzüne insek çocuklar bizi görseler mutlu olurlar mı? Hemen ailelerine sormuşlar aileleri de “Tabi mutlu olurlar. Bizce de inebilirsiniz “ demişler. Birden pembe buluttan yağmur yağmış ve düşen yağmur damlaları Dünyada ki çocuklar için pamuk şekeri oluşturmuş. Yağmurun ardından çıkan renkli gökkuşağı ile minik unicornlar yeryüzüne inmişler. Onları gören çocuklar da çok mutlu olmuşlar. Burada da masal bitmiş
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Horozların Başkanlık Masalı