Eren’in Doğum Günü Hikayesi

Eren’in Doğum Günü Hikayesi

Aralık 28, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Eren sabah uyandığında çok heyecanlıydı. Bugün doğum günüydü ve arkadaşlarını çağırmıştı. Onlarla birlikte pasta kesip, oyunlar oynayacaktı. Ama evde hiç kimse yoktu. Annesi, babası ve ablası işe gitmişti. Eren, kendisini unuttuklarını düşündü ve çok üzüldü. Bir not bile bırakmamışlardı.

Eren, kahvaltısını yapmak için mutfağa gitti. Masanın üzerinde bir paket gördü. Üzerinde “Eren’e” yazıyordu. Eren, merakla paketi açtı. İçinden bir oyun konsolu çıktı. Eren, çok sevindi. Bu, istediği hediyeydi. Ama neden kimse gelip onu kutlamamıştı? Eren, oyun konsolunu televizyona bağladı. Oynamaya başladı. Ama yalnızdı. Arkadaşlarının sesini duymak istiyordu. Onlar neredeydi? Eren, telefonunu aldı. Arkadaşlarını aramaya karar verdi. Ama telefonun ekranında “Sürpriz!” yazıyordu. Eren, şaşırdı. Ne demekti bu?

Eren’in Doğum Günü Hikayesi

Eren, telefonu kapatmak istedi. Ama birden kapı çaldı. Eren, kapıya koştu. Kapıyı açtığında, gözlerine inanamadı. Annesi, babası, ablası ve bütün arkadaşları oradaydı. Hepsi birden “İyi ki doğdun Eren!” diye bağırdı. Eren, çok mutlu oldu. Bu, bir sürpriz doğum günü partisiydi. Eren, ailesine ve arkadaşlarına sarıldı. En güzel doğum gününü yaşadı. Bu hikayede burada bitti.

Kısa hikaye okumak için Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Lina ve Liya Kardeşlerin Hikayesi