Bir Yaş Büyüdüm Partisi Hikayesi

Bir Yaş Büyüdüm Partisi Hikayesi

Ocak 21, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Duru 6 yaşında bir çocuktu. Okulunu çok seviyordu. En sevdiği arkadaşı da Aynur adında tatlı bir kızdı. Duru kutlamaları da oldukça çok seviyordu. Doğum günü yaklaştığı için öğretmeninin ve arkadaşlarının doğum gününe katılmasını çok istiyordu.

Duru bu durumu annesine anlattı. Annesi evlerinin herkesi davet edecek kadar büyük olmadığını söyledi, küçük kız bu duruma çok üzüldü. Annesi de bir çözüm bulmak istedi ve Duru’nun öğretmenine anlattı. Merve öğretmen doğum gününü bu şekilde okulda kutlamak isteyen başka öğrencilerinde olduğunu söyledi. Her gün bir kişinin doğum gününü kutlayamayacak olduklarını ve buna toplu bir günde parti yapılabileceğini söyledi. Duru’nun annesi bu fikri çok beğendi partinin adı “Bir yaş büyüyorum partisi” olacaktı. Merve öğretmen tüm velilere haber verdi herkes bir çeşit pasta börek gibi yiyecekler yaptı.

Bir Yaş Büyüdüm Partisi Hikayesi

Merve öğretmenden erken gelip sınıfı süsledi ve çok güzel bir pasta yaptırdı. Herkese parti kıyafetiyle gelmelerini söylemişti ve tüm çocuklar çok güzel bir şekilde geldiler. Pastalar şarkılar ve oyunlarla çok güzel bir gün geçirdiler. Tüm çocuklar çok mutlu oldu. Hikayemizde burada bitti.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Okula Başlayan Bade'nin Hikayesi