Hayal Kurmayı Seven Ela’nın Hikayesi

Hayal Kurmayı Seven Ela’nın Hikayesi

Mayıs 28, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Ela adında minik bir kız varmış. Bu minik kız hayal kurmayı çok sever hatta kurduğu hayal içinde yaşarmış.

Bir gün her zaman yaptığı gibi hayal kurmak için yatağına uzanmış ve bir gezegende olduğunu düşünmeye başlamış. Derin bir uykuya dalan Ela birden kendisini kurduğu hayalin içinde bulu vermiş. Birden ne olduğunu anlamaya çalışmış, etrafına bakınırken birden bir ses duymuş “Hey küçük kız! Sende kimsin?” diye bir ses duymuş. Ela birden korkmuş ve kekelemeye başlamış “Şey… Ben ben Ela, sadece hayal kurmak istemiştim ve birden kurduğum hayalin içinde kendimi buldum” demiş. Ses giderek yaklaşıyormuş, birden sesin geldiği yöne doğru dönmüş Ela. Karşında bir peri belirmiş “Ben burada yaşıyorum, bu zamana kadar kimse buraya gelmemişti. Sen benim ilk misafirimsin, gel bugün misafirim ol” demiş. Ela bunu kabul etmiş ve perinin yaşadığı yere gitmişler, bahçe kapısından girince Ela’nın karşısına perinin küçük kızı Masal çıkmış. “Merhaba benim adım Masal, peki senin adın ne?” diye sormuş. “Merhaba benim adımda Ela, çok memnun oldum” demiş ve kısa sürede arkadaş olmuşlar.

Hayal Kurmayı Seven Ela’nın Hikayesi

Ela bir süre orda kaldıktan sonra artık eve dönme vakti gelmiş, Masal ve ailesiyle vedalaşmış, birden uyuduğu uykudan uyanmış ve hepsinin aslında kendisinin kurduğu bir hayal olduğunu fark etmiş. Ela’nın içini hüzün kaplamış, o günden sonra hayal kurmayı hiç bırakmamış, hayalindeki arkadaşı Masal’ı hep özler hep anar olmuş. Bir gün hayalde değil gerçekte onunla tanışmak için hep dua etmiş bu masalda burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Prenses Olma Hayali Olan Müge'nin Hikayesi