Haydar’ın Okuldaki İlk Gün Hikayesi

Haydar’ın Okuldaki İlk Gün Hikayesi

Ağustos 4, 2023 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar bir çocuk varmış. Adı ise Haydar’mış. Haydar oldukça utangaçmış. Hatta Haydar utandığı için bir marketteki görevlilere “Bu ne kadar?” bile diyemiyormuş. Haydar bu hafta sonu 4 yaşına girmiş ve birkaç hafta sonra ise anaokuluna başlayacakmış. Büyüdüğü için kendi ile gurur duymasına rağmen Haydar okula başlayacağı için oldukça korkuyormuş. Annesinin ona “Orada oldukça eğleneceksin, oyunlar ynayıp arkadaş edineceksin.” demesi bile onu korkusundan vazgeçirememiş.

Okulun ilk günü gelmiş çatmış. Haydar ailesinden ayrılacağı için korkuyormuş ama okulu görünce korkusu azalmış. Çünkü okulu çok güzel, 3 katlı ve üstünde terası olan bir binaymış. Haydar okulunu çok sevmiş. O sırada çok tatlı bir kadın ona ve annesine yaklaşmış. Kadın; “Merhaba Haydar! Ben senin yeni öğretmenin Sevgi. Senin çok akıllı biri olduğunu duydum. Benimle sınıfa çıkmak ve arkadaşlarınla tanışmak ister misin?” diye nazikçe sormuş. Haydar öğretmenine şimdiden ısınmış. Orada edineceği arkadaşlarını, oynayacağı oyunları ve yapacağı etkinlikleri düşünmüş. Öğretmeninin elinden tutmuş, annesine el sallayıp okuluna girmiş. Okulun içi gerçekten büyükmüş. İçeride bir sürü sınıf, oyun oynayan çocuklar ve duvarlarda resimler görmüş. Burası gerçekten harika bir yermiş. Bütün korkuları boşunaymış meğerse.

Haydar’ın Okuldaki İlk Gün Hikayesi

O gün okulda saklambaç ve yakan top oynamışlar. Haydar o gün ilk defa bu kadar eğlendiğini fark etmiş.
Ayrıca Ali adında çok iyi biri ile tanışmış. Onunla eğlenmişler, şakalaşmışlar, oyunlar oynamışlar.
Haydar artık o kadar da utangaç değilmiş. Akşam annesi onu aldığı zaman tüm olanları annesine anlatmış ve Haydar okulun harika bir yer olduğunu öğrenmiş.
İşte böyle çocuklar okul aslında kötü bir yer değil, eğlenceli ve arkadaş dolu bir yerdir. İyi geceler!

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayat ve Keçilerin Hikayesi