Sema’nın Yeni Sınıfı Hikayesi

Sema’nın Yeni Sınıfı Hikayesi

Nisan 20, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Sema adında bir kız vardı. Sema başka bir yere taşındıkları için başka bir okula yazıldı. Pazartesi günü yeni sınıfıyla tanışacağı için çok heyecanlıydı.

Sema’nın annesi Nihal hanım: “Kızım hadi kalk okul vakti” dedi. Sema: “Tamam anneciğim.” Deyip kalktı. Formasını giyindi ve kahvaltısını edip okula gitti. Sınıfın kapısını açar açmaz herkes ona baktı. Sema: “Merhaba arkadaşlar!” Herkes birden gülümseyerek: “Merhaba, öğretmenimiz söylemişti tanıştığımıza memnun olduk!” Sema çok mutlu oldu ve yerine oturdu. Sonra öğretmenleri Ayşe hanım geldi ve dedi ki: “Evet çocuklar bu yeni arkadaşımız Sema. Semacığım sen Sevde’nin yanına oturabilirsin.” Dedi. Sema: “Tamam öğretmenim” diyerek oturdu… Teneffüs zili çalınca Sema herkesle tanıştı, sınıf 12 kişiydi. Çocuklar: “Merhaba ben Su. Merhaba ben Murat. Merhaba ben Zeynep. Merhaba ben Fatma. Merhaba ben Ece. merhaba ben Asude. Merhaba ben Yaren. Merhaba ben Ömer merhaba ben Yusuf. Merhaba ben Ali . Merhaba ben Mehmet. Merhaba ben Yasemin…” Herkes tanıştı ve hemen oyun oynadılar.

Sema’nın Yeni Sınıfı Hikayesi

Okul çıkışı Yasemin: “Sema! Parka gidelim mi?” diye sordu. Sema: “Yasemin anneme sormam gerekiyor.” dedi. Yasemin: “Tamam Sema ben bekliyorum.” dedi ve beklemeye başladı. Sema hemen annesine gidip: “Anne! Ben Yasemin ile parka gidebilir miyim?” Diye sordu. Nihal hanım: “Tabi kızım.” Dedi. Sema mutlu mutlu gitti. Yasemin’le oyunlar oynandıktan sonra eve gitti. Akşam yemeğinden sonra Sema bir bardak ılık süt içtikten sonra hemen uyudu… Yeni sınıfına, öğretmenine ve arkadaşlarına hemen alışan Sema, mutlu bir şekilde uykuya daldı. Günlerce yaşadığı tedirginlik bir anda uçup gitti ve huzurla uydu.
Gökten 3 elma düşmüş biri bu masalı okuyana, biri hep güler yüzlü olana, sonuncusu da süt içene gitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Burcu'nun Bez Bebeği Hikayesi