Kardeşlerin Köy Gezisi Hikayesi

Kardeşlerin Köy Gezisi Hikayesi

Kasım 17, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Deniz, Derya ve Demet kardeşlermiş. Bu üç kardeş gün içerisinde derslerini yapar, oyunlarını oynar ya çizgi film izler yada bilgisayarda oyun oynarlarmış. Babaları bir sabah uyandıklarında onlara bugün işi gereği bir köye gideceğini ve isterlerse onlarında gelebileceğini söylemiş. Anneleri bu durumu çok sevinmiş ve yolda yiyecek bir şeyler hazırlamak için mutfağa gitmiş. Deniz babasına köyün nasıl bir yer olduğunu sormuş. Babası orada bir çok hayvanın olduğunu, İnternetin çekmediğini ama dilekleri gibi koşup eğlenebileceklerini anlatmış. Çocuklar bu duruma pek sevinmemiş ve gitmemek icin bahane üretmeye başlamışlar.  Derya ödevinin olduğunu, Derya İnternetten maç izleyeceğini ve Demet de hayvanlardan pek hoşlanmadığını söylemiş. Babaları ise bir kerecik anne ve babaları icin bu yolculuğa çıkmaları gerektiğini söylemiş.

Anneleri çocuklar için küçük cantalar hazırlanmış ve hep beraber kisa yolculuğa çıkmışlar. Yaklaşık bir saat sonra köye varmışlar. Anne ve baba temiz havayı içlerine çekmişler, bugünün çok güzel geçeceğini düşünmüşler. Babaları köye gitmeden önce misafirlerin kaldığı bir evi ayarlamış ve hep beraber eve girmişler. Ev tahtadan yapılmış ve çok güzelmiş. İci tam eski koy evleri gibi döşenmiş. Anne halinden çok memnunmuş ama çocuklar oldukça şaşkınmış. Baba işlerini halletmek için hemen dışarı çıkmış. Anne de üç çocuğunu alıp dolaşmaya çıkmış. Derya, Deniz ve Demet ilk defa boyle bir yer görüyorlarmış. Once bir şaşırmışlar daha sonra ortama alışmaya başlamışlar. Çiçekli yollardan yürüyüp çiçek toplamışlar, meyve ağaçlarından meyve toplamışlar hatta yeni doğmuş kuzuları, tayları görüp sevmişler. Hayvanlardan korkutuğunu soyleyen Demet bile bütün hayvanları sevmeye başlamış. Dolaştıktan sonra köyde ki eve dönmüşler, yemek yemişler ve kalan zamanlarında kitap okumuşlar, hikaye yazmışlar, oyun oynamışlar. İnternet ve televizyon olmadan bile çok güzel bir gün geçirdiklerini anlamışlar. Babaları işini bitirip gelmiş ve evlerine dönmek için hazırlandıklarında camdan bakan Derya her yerin bembeyaz olduğunu görmüş. Anne ve baba hemen dışarı çıkıp bakmışlar ve sis çöktüğünü söylemişler. Sisin geçmesini bekleyip öyle gitmeye karar vermişler. Derya, Deniz ve Demet bu gece burada kalabilme ihtimalleri olup olmadığını sormuşlar annelerine ve babalarına. Annesi ve babası eğer isterlerse kalabileceklerini söylemişler.

Kardeşlerin Köy Gezisi Hikayesi

O gece tertemiz havada derin bir uyku çekmişler. Sabah kalktıklarında sisin kalktığını görmüşler, kahvaltı yapıp yola devam etmişler.  Yolda köyü çok sevdiklerini, tekrar gelip bu sefer uzun kalmak istediklerini konuşmuşlar. Anne ve baba bu duruma çok sevinmiş. Her ay bir kere gitmeye karar vermişler.  Bu sayede çocuklar telefondan, tabletten, İnternetten uzak, doğanın içinde mutlu günler geçireceklerini düşünmüşler. 

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorisini inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Masal Köyünün Kahramaları