Mutsuz Aslan Miko’nun Masalı

Mutsuz Aslan Miko’nun Masalı

Temmuz 30, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde içinde kalbur saman içinde, koca bir orman varmış. Bu ormanda çeşit çeşit hayvanlar yaşıyormuş. Hepsi birbiri ile çok iyi geçiniyormuş, yalnız bir hayvan hariç. Aslan Miko kimseyle oynamaz, kimseyi sevmezmiş, arkadaşları bu duruma üzülseler bile Miko’nun umurunda değilmiş.

Günlerden bir gün arkadaşları Aslan Miko’yu mutlu etmek için ona bir parti yapmaya karar vermişler. Parti hazırlıkları için toplanmışlar herkese bir görev vermişler. Kimi pastaları, börekleri, çörekleri, kurabiyeler, yapmış kimisi de parti için ışıkları, masaları, sandalyeleri yerlerine koymuş. İşleri bitince sabırsızlıkla Aslan Miko’yu beklemeye başlamışlar ve Miko sonunda gelmiş. Gördüklerine inanamamış, “Bu kadar hazırlık benim için mi?” Diye sormuş arkadaşlarına. Çok mutlu olmuş, beraber eğlenmişler. Her şey çok güzel giderken Miko’nun yüzü yine düşmüş, arkadaşları Miko’ya “Neden hala mutsuzsun Miko?” Diye sormuşlar. Miko ağlamaya başlamış annesini ve babasını çok özlediğini söylemiş.

Mutsuz Aslan Miko’nun Masalı

Arkadaşları Miko’ya çok üzülmüşler ve hemen Miko’nun anne ve babasını aramaya koyulmuşlar. Uzun uğraşlar sonucunda Miko’nun anne ve babasını sonunda bulmuşlar ve küçük aslanı annesi ile babasının yanına götürmüşler. Miko, anne ve babasını görünce çok sevinmiş, arkadaşlarına teşekkür etmiş, bu masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yavru Fil Filo'nun Masalı