Sincap Topaç ve Kardeşi’nin Masalı

Sincap Topaç ve Kardeşi’nin Masalı

Temmuz 29, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken bir ağaç kavuğunda yaşayan bir sincap ailesi varmış. Bu sincap ailesinin birde iki yavrusu varmış. Yavrulardan birinin ismi Topaç diğerinin ismi ise Çakır mış. Çakır odasını hep düzenli tutar ve toplarmış, Topaç ise hiç odasını düzenli tutmaz dağınık bırakırmış.

Günlerden bir gün, orman okulunda bir parti düzenlenecekmiş. Bunun için Çakır en sevdiği elbisesini giyip orman okuluna gitmiş ama Topaç en sevdiği elbisesini bir türlü bulamamış. Annesine gidip “Anne, babamın bana aldığı elbisem nerede? Onu bir türlü bulamıyorum.” Demiş. Annesi de ona “Nereye koyduğunu ben bilemem. Odan sürekli dağınık, eğer odanı toplarsan eşyaların kaybolmaz” demiş. Topaç bu sözleri duyunca biraz üzülmüş bu yüzden üstüne hiç sevmediği, eski bir elbisesini giymiş. Saçlarını taramış, en son ise ayakkabısını giymiş. Annesi ile birlikte okulun yolunu tutmuşlar. Okula vardıklarında, onu gören yavru hayvanlar onun haline gülmeye başlamışlar. Çünkü üzerinde ki ona çok küçük geliyormuş.

Sincap Topaç ve Kardeşi’nin Masalı

Topaç bu durumdan çok utanmış bu sırada Çakır ise sahnede gösterisini yapıyormuş. Program bitince Topaç ve annesi eve geri dönmüşler, Topaç dağınık olmanın ne kadar kötü bir davranış olduğunu anlamış ve bir daha odasını dağınık bırakmamış. Masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dağınık Alfa'nın Masalı