Pembe Dünya Kasabası Masalı

Pembe Dünya Kasabası Masalı

Eylül 26, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş pembe dünya kasabasında hayaller içinde herkes mutlu mutlu yaşarmış. Bu kasabadaki herkes hep hayal kurdukları için kasabalarına pembe dünya kasabası adını vermişler. Buradaki her şey pembeymiş; evler, arabalar, tüm insanların kıyafetleri, yollar ve tüm hayvanlar.

Pembe dünya kasabası halkı istediklerini hayal ederek gerçekleştirebiliyorlarmış. Bunun için tek şart iyiliği istemeleriymiş. Bu kasaba da hiç kötülük yapan yokmuş. Biliyorlarmış ki bu kasaba da kötülük yapılırsa kasabaları siyaha bürünecekmiş. Bunun için de iyi olmayan kimseyi pembe dünyalarına almıyorlar ve özel güçlerinden vermiyorlarmış. Fakat pembe dünyayı merak eden onlarca insan varmış, dışarıdan her şey çok güzel gözüküyormuş ve sürekli duyulan mutluluk sesleri herkesi imrendiriyormuş. Bir çok kimse bu kasabaya dahil olmak için sınavlara girse de başarılı olamamış tamamen iyilik yapamamışlar.
Bir gün Kartal isimli adam iyilik kasabasına dahil olmak için sınavlarına başvurmuş. Her denileni eksiksiz yapmış ve sınavı geçmiş. Önce pembe dünyayı gezmiş, öğrenmiş, keşfetmiş ve zamanla yavaş yavaş kötülükler yapmaya başlamış. O aslında hiç iyi biri değilmiş. Onların dünyasını kıskandığı için yalan söylemiş iyi biriyim diye. Amacı, iyi onların içine karışıp kötülükler yaptırıp pembe dünyayı kirletmekmiş. Bu amacı üzere çalışmaya başlamış. İnsanlara yalanlar söyletiyormuş, kavga ettiriyormuş, hırsızlık yaptırıyormuş, kötü sözler söyletiyormuş… İlk başta kimsenin dikkatini çekmemiş bu durum hatta zamanla normalleşmeye başlamış içlerinde iyi kalanlar hep mücadele etmişler iyi kalmak için ama sayıları az olduğu için başaramamışlar. Kötülük gün gün arttıkça pembe dünyaları karanlık dünya olmuş. Artık hiç gülüşme sesleri, mutluluk şarkıları duyulmaz olmuş.

Pembe Dünya Kasabası Masalı

Zamanla herkes içinde bir eksiklik hissetmeye başlamış. Hatalarını anlamışlar hatta Kartal da bu kadar kötülükten çok sıkılmış. Hep birlikte el ele verip karanlık dünyalarını tekrar güzelleştirip pembe dünyalarına döndürmüşler. Daima iyiliği hayal eden iyilik yapan pembe dünya kasabası olarak yaşamlarına devam etmişler.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Manu'nun Macera Masalı