Yaramaz Kedi Kardeşlerin Masalı

Yaramaz Kedi Kardeşlerin Masalı

Şubat 28, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Muko ile Fiko bahçenin iki yaramaz yavru kedisiydi. Gün içinde bir oraya bir buraya koşuşturup duruyorlardı. Anneleri Tina, sürekli onları ağaçlarda ki çok yüksek dallara çıkmamak için uyarıyordu.

Bir gün bahçede canları çok sıkılan bu iki yaramaz yavru kedi, koşarak annelerinin yanına gitti. “Anne, anne! Bahçede kocaman bir dut ağacı var. Gördün mü? Biz artık büyüdük, o ağaca çıkabilir miyiz?” dedi. Anneleri “Hayır çocuklar! Siz hala küçüksünüz, belki çıkabilirsiniz ama hala inebilecek yaşta değilsiniz.” dedi. Yaramaz olan Muko ile Fiko annelerini dinlemeyerek ağaca koştular. Gizli gizli ağaca tırmanmaya başladılar. Çıkarken o kadar eğleniyorlardı ki ne kadar yukarı çıktıklarını fark etmediler bile. Artık çıkacak dal kalmadığını anladıklarında çok geçti. Çünkü ağacın en yüksek tepesine varmışlardı. Anneleri yine haklıydı. Tırmanmayı başarmışlardı. Ama nasıl ineceklerini hala bilmiyorlardı. Miyavlayarak annelerinden yardım istediler. Anne kedi yavrularının sesini duyduğunda senin nereden geldiğini bulması biraz zaman aldı. Kafasını kaldırdığında yavrularının ağaçta olduğunu gördü ve onlar için çok endişelendi. Tina, hemen dallara tırmanarak iki yaramaz çocuğunu aşağı indirdi.

Yaramaz Kedi Kardeşlerin Masalı

Yaramaz kediler çok korkmuştu. Annelerinin sözünü dinlemedikleri içinde çok mahçuplardı. Yaptıkları hatayı anlayan Fiko ile Muko annelerinden özür dilediler ve bir daha yapmayacaklarına dair söz verdiler.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mektubu Kaybeden Köpek