Yeni Evim Hikayesi

Yeni Evim Hikayesi

Ekim 6, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Esila Tekirdağ’da doğmuş, 5 yaşında çok güzel bir kızmış. Esila çok güzel bir lojman da oturuyormuş. Evlerini özellikle bahçelerinde ki parkı ve içindeki arkadaşlarını çok çok seviyormuş. Her gün çok eğlenceli oyunlar oynuyor, piknikler yapıyorlarmış. Esila ve arkadaşları bu sene anaokuluna başlayacakmış ve bunun sevinci içerisindelermiş. Birbirlerine çantalarını, yeni ayakkabılarını anlatıyorlarmış büyük bir heves ile.

Bir gün Esila’nın babası tayinlerinin çıktığını ve başka şehre gideceklerini söylemiş. Bütün aile çok üzgünmüş bu evlerini, komşularını çok seviyorlarmış. Annesi her gün evlerindeki eşyaları topluyormuş. Bir Pazar sabahı nakliye kamyonu gelmiş ve eşyalarını kamyona yüklemiş. Esila ve ailesi için artık taşınma vaktiymiş. Tüm dostları ile vedalaşmışlar. Esila bu yeni şehri ve yeni evlerini hiç sevmemiş; eski evimi özledim, arkadaşlarımı özledim, onların olduğu okula gitmek istiyorum bu okulu sevmedim diye ağlıyormuş. 

Yeni Evim Hikayesi

Esila gün geçtikçe yeni arkadaşlar ile tanışıyor, yeni parklara gidip oynuyormuş. Sanki bu yeni şehri de sevmeye başlamış. Başlarda ailesini üzdüğü onlara eziyet ettiği için özür dilemiş. Arkadaşlarını da özledikçe görüntülü aramış. Okulların tatil olacağı zamana gün sayıyormuş çünkü onları ziyarete gidecekmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zeynep ve Sınıf Arkadaşlarının Hikayesi