Leyla ve Sihirli Kutu Masalı

Leyla ve Sihirli Kutu Masalı

Mart 7, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde kasabanın birinde küçük bir evde yaşayan, Leyla adında güler yüzlü bir kız yaşarmış. Leyla her gün oyunlar oynar, odasını toplar, çizgi film izlermiş. Akşam olunca da sütünü içer ve uykuya dalarmış.

Günlerden bir gün Leyla her zaman ki gibi oyunlar oynamış, eğlenmiş ve akşam olunca uykusu geldiği için odasına gitmiş. Annesi de kızı için bir bardak süt getirmiş “Sütünü içmeyi unutma kızım, iyi uykular” demiş ve kızını öpüp odadan çıkmış. Leyla annesini üzmemiş ve hemen sütünü içmiş. Dışarıdan sesler duyan küçük kız, neler olduğunu çok merak etmiş ve hemen bahçeye çıkmış. Bahçede sesin kimden geldiğini görememiş ama yerde kocaman bir kutu görmüş. Bu kutu sihirli bir kutuymuş. Leyla hemen kutuyu alıp annesinin yanına gitmiş “Anne, bak ne buldum” demiş. Annesi kutuyu incelemiş ama ne olduğunu çözmemiş. “Ben bunun ne olduğunu anlayamadım Leylacığım, istersen bir de ablana sor” demiş. Leyla “Tamam anneciğim” demiş ve ablasının yanına koşmuş. Ablasının odasının kapısını çalmış ve içeri girmiş. “Abla ben ne buldum” demiş. Ablası kutuyu almış ve gözlerine inanamamış. “Leyla bu bir sihirli kutu” demiş. Leyla heyecanla bakmış “Nasıl yani abla, bu kutudan ne istersem olacak mı?” diye sormuş. Ablası “Bilmiyorum ki Leyla, deneyelim istersen” demiş. Leyla kutuyu almış ve kapağını açmış. “Sihirli kutu senden bir sürü şeker istiyorum” demiş.

Leyla ve Sihirli Kutu Masalı

O anda kutudan ışıklar çıkmış ve bir süre sonra her yer şekerle dolmuş. Leyla ve ablası bunu görünce çok şaşırmışlar ve şekerleri yemeğe başlamışlar. Leyla tam şekerin kağıdını açmış ve ağzına atıyormuş ki bir ses duymuş “Leyla, hadi uyan kızım, kahvaltın hazır.” Bu sesleri duyan Leyla gözünü açmış ve etrafta şekerleri aramış. Ama hiç bir yerde şeker yokmuş. Leyla o an bunun bir rüya olduğunu anlamış. Gece sütünü içer içmez uykuya dalan küçük kız rüyasında sihirli bir kutu ve şekerler görmüş. Leyla mutfağa gidip annesine ve ablasına rüyasını anlatmış. Hepsi birlikte çok gülmüşler bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Sürpriz Doğum Günü