Uras ve  Alp Kardeşlerin İyilik Hikayesi

Uras ve Alp Kardeşlerin İyilik Hikayesi

Mart 6, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, şehrin birinde Uras ve Alp adında iki kardeş yaşarmış. Bu kardeşler de her kardeş gibi arada tartışır sonra hemen sarılıp barışırlarmış. Çünkü onlar birbirinin en iyi oyun arkadaşıymış.

Günlerden bir gün Uras ve Alp parkta oynarken, beraber oyun kurmuşlar. Paw patrol oynarken birden pat diye ses duymuşlar. Ağaçtan yere düşen kuşu gören Uras hemen kardeşine seslenmiş. Kuşun yanına gittiklerinde kanadının kırılmış olduğunu görmüşler ve ona yardım etmek gerektiğini, orda bırakırlarsa uçamadığı için zarar görebileceğini düşünüp, yavaşça ellerine alıp evin yolunu tutmuşlar. Anneleri evdeymiş ve kuşu görünce hemen veterineri aramış, ne yapmak gerektiğini sormuş. Daha sonra kuşa su vermişler, yem vermişler ve kanadını dikkatlice sarıp güvenli bir alana almışlar. Bu sırada Uras annesi ile yaptığı bilekliğinin bileğinde olmadığını görüp kaybettiği için çok üzülmüş. Bu durumda annesi üzülmemesi gerektiğini, gerekirse yeniden yapacaklarını, önemli olanın bir canlıyı iyileştirmek olduğunu söylemiş. Uras da kuşa odaklanmış, kuş da önce korkmuş ama zamanla onlara alışmış. Birkaç gün boyunca kuşa neler yapılması gerektiğini veterinerden öğrenip kuşun kanadını iyileştirmişler. Bu sürede ona isim bulmuşlar, Uras kuşun adını “Bıcır” koymuş ve kardeşi de bu ismi çok sevmiş. İyileşince kuşu üzülerek de olsa gökyüzüne bırakmışlar. Bıcır da heyecanla uçup gitmiş.

Uras ve  Alp Kardeşlerin İyilik Hikayesi

Birkaç gün sonra Alp ve Uras pencereden dışarı bakarken bir de ne görsünler? Bıcır ağzında bir şey ile onlara doğru geliyormuş. İkisi de çok heyecanlanmış ve Bıcır gagası ile getirdiği şeyi pencerenin mermerine bırakıp gitmiş. Ellerine aldıklarında da Uras’ın kaybolan bilekliği olduğunu  görüp çok mutlu olmuşlar. Ve annelerinin bu sözünü çok sevmişler, “İyilik yap, iyilik bul”. Bu hikaye de burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayat ve Keçilerin Hikayesi