Ağlayan Elif’in Hikayesi

Ağlayan Elif’in Hikayesi

Ağustos 9, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan küçük bir kız çocuğu varmış. Bu kızın adı Elif miş. Elif her şeye ağlayan, her istediği olsun isteyen bir çocukmuş. Bu durum yakınlarını çok üzüyor ve Elif’i sürekli uyarıyorlarmış. Ama Elif bir türlü ağlamasını durduramıyormuş.

Günlerden bir gün Elif ve annesi alışveriş merkezine gitmişler. Annesi ihtiyaçları olan eksikleri almış ve Elif’e de sıkılmaması için dondurma almış. Elif dondurmasını yerken çok mutluymuş ama dondurması bittiğinde sıkıldım diye söylenmeye başlamış. Annesi ona biraz sabretmesini ve işinin az kaldığını söylemiş. Ama Elif başlamış ağlamaya, annesi kızını ne yaptıysa susturamamış ve herkes onlara bakmaya başlamış. Anne Elif’i alıp eve doğru yürümüş ve bir daha onu alışveriş merkezine götürmeyeceğini söylemiş. Ertesi gün baba kız birlikte parka gitmişler ve Elif yine ağlamaya başlamış. Babası ne yaptıysa bir türlü susturamamış. Bunun üzerine eve dönmüşler ve babası bir daha parka gitmeyeceklerini söylemiş. Bir kaç gün sonra ailecek Elif’in en yakın arkadaşının ailesinin yanına evine gitmişler. Elif ve arkadaşı güzelce oyun oynamışlar ama eve gitme saati geldiğinde Elif yine ağlamaya başlamış. Eve geldiklerine bu seferde arkadaşa gitmeyi yasaklamışlar.

Ağlayan Elif’in Hikayesi

Elif’in yasakları her gün çoğalmış ve hata yaptığını anlamış. Ağlayarak hiçbir istediğinin olmayacağını öğrenen Elif ağlama huyunu bırakmış. Artık ağlamayan Elif’in bütün yasakları kalkmış ve eski hayatına geri dönmüş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zeyber'den Trafik Dersi Hikayesi