Kurt İle Tilki Masalı

Kurt İle Tilki Masalı

Kasım 25, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde. Uzak ormanlarda yalnız yaşayan bir kurt varmış bu kurt aynı zamanda çok ta safmış.

Bir gün kurt yalnızlıktan çok sıkılmış. Bu yüzden pılını pırtını toplamış ve çıkmış yola az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş sonunda bir ormana varmış. Bu ormanı gezmiş tozmuş ormanda bir yabancı gören kurnaz tilki kurtla biraz eğlenmek istemiş. Hemen kurdun yanına gitmiş ve demiş ki “Merhabalar kurt kardeş ne ararsın buralarda?” Kurt “Ben uzaklardaki bir ormandan yalnızlıktan sıkıldığım için geldim buralara” Tilki “Merak etme kardeş ben seninle arkadaş olurum.” Kurt “Aaa sahiden mi?” Diye sormuş tilki. “Tabi ki de sahiden. Hadi gel sana ormanı gezdireyim.” Demiş. Tilki kurda ormanı gezdirmiş. Her yeri göstermiş, öğretmiş. Tilki kurdu kalacak bir yer bulana kadar evine misafir etmiş. Yarın olunca tilki kurda ormanın kralı aslandan bahsetmiş sözde ona şaka yapanları ödüllendirdiğini söylemiş. Ama aslanın en nefret ettiği şeymiş ona şaka yapılması. Kurtta aslana bu yüzden bir şaka yapmak istemiş. Aslan ormanda dolaşırken üzerine su fırlatmış, aslan buna çok sinirlenmiş. Tilki ise arkada kıkır kıkır gülerken bunu fark etmiş ve aslanın yanına gitmiş. Kurdun yeni olduğunu söylemiş, aslan bu yüzden onu affetmiş kurt ise bir türlü nerede yanlış yaptığını bulamamış.

Kurt İle Tilki Masalı

Kurt vazgeçmeyecekmiş bu sefer aslan tam bahçeden çıkarken konfeti patlatmış, aslan sinir küpüne dönmüş. Hemen kurdu sorgu için saraya aldırmış kurda neden böyle davrandığını sormuş. Kurt da tilkinin anlattıklarını söylemiş, aslan tilkiyi hemen sarayına çağırmış tilkiye kurdun dedikleri doğrumu diye sormuş tilki kafasını sallamış. Aslan kurda “Şikayetçi misin?” Diye sormuş kurt “Hayır” deyince tilki ona sarılmış ve bundan sonra çok güzel bir dostlukları olmuş. Mutlu mesut yaşamışlar. Masal da burada bitmiş.

Masal okumayı seviyorsanız Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tilki Sinsi ile Tırtıl Rengarenk'in Arkadaşlık Masalı