Akın ve Oyuncak Hikayesi

Akın ve Oyuncak Hikayesi

Ağustos 13, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar küçük bir kasaba da yaşayan Akın adında küçük bir çocuk varmış. Akın oyun oynamayı çok sever, herkesle iyi anlaşır, kimsenin kalbini kırmazmış. En sevdiği oyuncağı ile saatlerce oynar, elinden hiç bırakmazmış.

Akın’ın en sevdiği oyuncağı kırmızı arabasıymış. Onu her gün sürer, sürerken de yeni oyunlar kurarmış. Bazen itfaiye arabası olur yangın söndürür, bazen yarış arabası olur birincilik getirirmiş. Onun arabasına olan sevgisini de bütün ailesi bilirmiş. Günlerden bir gün akın arabasını alıp annesiyle birlikte parka gitmiş. Orada yeni arkadaşlar edinmiş ve birlikte oyun oynamışlar. Bütün çocuklar akın gibi yanlarında oyuncak getirmişler. Hepsi oyuncaklarını oynatırken Cem isminde ki küçük çocuğun arabasının tekerleği yerinden çıkmış. Çocuk önce biraz ağlamış ama daha sonra oyuncağı fırlatıp atmış. Bunu gören Akın çok şaşırmış çünkü o oyuncaklarında ayrılmak istemezmiş. Akın dayanamamış ve sormuş “Neden oyuncağını attın?” Cem “Çünkü tekerleği çıktı ve takılmadı onunla artık oynayamam, atarım gider” demiş. Akın şaşkınlıkla “Bence oyuncağını atmamalısın, sen tamir demediysen büyük biri tamir edebilir. Ayrıca bir tekerleği çıksa da oynamaya devam edebilirsin. Senin elinde ki oyuncağa sahip olamayan birçok çocuk var. Bence sende oyuncağından hemen vazgeçmemelisin.” Demiş.

Akın ve Oyuncak Hikayesi

Cem oyuncağını attığı için pişman olmuş “Haklısın galiba, hemen onu geri almalıyım.” Demiş ve oyuncağını alıp gelmiş. Akın bir arkadaşına faydalı olduğu için çok mutlu olmuş. Bütün arkadaşlarına da oyuncaklarına kıymet vermeleri gerektiğini anlatmış. Bu hikayede burada bitmiş

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Pars'ın Gelişi