Yemek Yemeyi Sevmeyen Selin’in Hikayesi

Yemek Yemeyi Sevmeyen Selin’in Hikayesi

Ağustos 12, 2023 2 Yazar: Misafir Yazar

Selin ve ailesi, bir kasabada, küçük bir evde yaşarlarmış. Selin kahvaltı yapmayı hiç sevmezmiş. Annesi Selin’in en sevdiği yemeği yapsa da biraz yer doydum deyip sofradan kalkarmış. Ailesi de her ne kadar Selin’in durumuna üzülseler de Selin’e belli etmez onu da üzmek istemezlermiş.

Sıra Öğle yemeğindeymiş. Öğle yemeğini de tabağın yarısını yer, tekrar doydum deyip sofradan kalkarmış. Akşam yemeğinde de durum aynıymış. Bu durum günlerce devam etmiş. Selin en sonunda hasta olmuş. Biraz ağır bir hastalık olduğu için hastaneye gitmek zorunda kalmış. Bir kaç gün sonra hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmiş. Ve eve dönmüşler. Selin bir gece uyurken bir rüya görmüş. Rüyasında daha ağır hasta olduğunu, az yemek yediği için bu duruma geldiğini görmüş. Uyanıp korkuyla annesini çağırmış. Annesi kızına bir şey oldu diye telaşla yanına gelmiş ve hemen sormuş “Ne oldu kızım?” Selin rüyasında gördüklerini ve korktuğunu annesine söylemiş. Annesi tebessüm etmiş ve yanından ayrılmış. Neden annesinin gittiğini anlamayan Selin annesini beklemeye başlamış. Annesi 10 dakika içinde geri gelmiş. Ve elinde dolu bir tabakla geri dönmüş. Selin tabağı görünce ne yapacağını anlamış ve tabağı alıp yemeği yemeye başlamış. Yarısını yemiş, doysa da kendisini biraz olsun zorlamış ve bütün tabağı bitirmeyi başarmış. Annesi bu durumu görünce çok sevinmiş.

Yemek Yemeyi Sevmeyen Selin’in Hikayesi

Artık Selin’in en sevdiği şey yemek yemekmiş. Bütün tabaklarını her gün bitirir, üstüne ayran veya süt içermiş. Selin artık çok yediği için ayda bir kere hasta olurken, yılda bir kere hasta olmuş, yani selin iyileşmiş. Ailesiyle birlikte hep mutlu yaşamışlar. Sizde bol bol yemek yemeyi unutmayın arkadaşlar:) iyi geceler 

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Akın ve Oyuncak Hikayesi