Alya ve Deniz’in Hikayesi

Alya ve Deniz’in Hikayesi

Nisan 25, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Alya adın da tatlı mı tatlı bir kız varmış. Alya aynı zaman da çok zeki çok konuşkan bir kızmış.

Günlerden bir gün Alya annesi, babası ve amcası ile tatile gidecekmiş. Tatile gideceği için çok heyecanlıymış. Çıkmadan önce annesi ile bavullarını hazırlar iken; hep sorular soruyormuş. Ne zaman gideceğiz? Nereye gideceğiz? Sonunda beklenen gün gelmiş ve yola çıkmışlar. Alya yolculuk boyunca heyecandan yerinde duramamış ve sonunda tatil yapacakları otele gelmişler annesi ve babası eşyalarını yerleştirirken Alya bahçede parkta oynamayı tercih etmiş. Tüm işler tamamlandıktan sonra mayolar ve havlular alınarak plaja gidilmiş. Ama Alya daha önce hiç denize girmediği için korkuyormuş ve bu yüzden denize girmek istememiş. Babası, annesi ve amcası ne kadar ısrar etse de o kumda oynamayı tercih etmiş. Buna rağmen içinde hep bir merak ve istek varmış. Üç dört gün boyunca kumdan kaleler yapmış, çakıl taşları ile oynamış, kumda taş saklama oyunu oynamışlar. Artık geri dönmelerine bir iki gün kaldığında Alya ısrarlara dayanamayıp, cesaretini toplamış annesi ve babası ile denize girmiş. Denize girince aslında korkacağı hiç bir şey olmadığını anlamış ve dönene kadar neredeyse denizden hiç çıkmadan oynamış.

Alya ve Deniz’in Hikayesi

Eve dönüş vakti geldiğin de Alya şöyle düşünmüş. “Aslında kolluklarımla veya simidim ile annem babam yanındayken denize girmemin hiç korkulacak bir yanı yoktu. Üç dört gün denize girmediğim için; çok şey kaçırdım. Artık bundan sonra ki tatillerim de böle bir şey yapmayacağım” demiş. Ve gerçekten de o günden sonra her tatilinde öyle yapmış. Burada da hikaye bitmiş…

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dede İle Torun Hikayesi