Tek Başına Oyun Oynamayan Filiz’in Hikayesi

Tek Başına Oyun Oynamayan Filiz’in Hikayesi

Nisan 26, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde Filiz adında çok tatlı, akıllı bir kız yaşarmış. Bu kız ailesi ile birlikte yaşıyormuş. Anne Fatma, baba Fırat, ağabey Fatih ve Filiz mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlarmış. Evde herkesin yapması gereken sorumluluklar varmış. Filiz’in de üzerine düşen görev kendi başına oyun oynamasıymış. Ama gelin görün ki Filiz bunu hiç yapmak istemiyormuş. Kendi başına oyun oynamayıp, hep annesiyle, babasıyla ya da ağabeyiyle oynamak istiyormuş. Ailesi Filiz ile oyun oynuyormuş. Ama bu gün boyu sürmüyormuş. Çünkü çocukların tek başına da oyun oynaması, boyama yapması, hamur ile şekiller çıkarması gerektiğini ailesi biliyormuş. Fakat Filiz söylenenleri duymuyor ailesiyle oyun oynamak istiyormuş. Annesi bu durumun iyi olmadığını düşünmüş ve bu olayı çözmeye karar vermiş.

Günlerden bir gün kapı çalmış ve Filiz’in en sevdiği arkadaşı olan Betül gelmiş. Filiz, Betül gelince çok mutlu olmuş. Çünkü o gün annesi, babası ve ağabeyi onunla oyun oynamamış. İki arkadaş çocuk odasına gitmiş ve ne oynasak diye düşünmeye başlamışlar. Filiz dolaptan bebeklerini çıkarmış ve iki arkadaş tam oyun oynayacaklarken anne içeri girmiş “Filiz kızım, bugün seninle oyun oynamadık, hadi gel oynayalım” demiş. Filiz hem annesi ile hemde arkadaşı ile oyun oynamak istemiş. Ama arkadaşı ile oyun oynamanın daha zevkli olduğunu düşünmüş. O sıra da Betül “Ben tek başıma oyun kurabiliyorum, istersen sana da öğretirim. Sende tek başına oynayabilirsin. Böylece annen ile her zaman oynamaya gerek kalmaz” demiş. Filiz arkadaşının teklifini kabul etmiş “Anneciğim, gerek yok biz oynarız, teşekkür ederim” demiş.

Tek Başına Oyun Oynamayan Filiz’in Hikayesi

Gün sonunda Betül evine gittiğinde Filiz, Betül’ün söylediklerini düşünmüş ve oda artık yalnız oynaması gerektiğini kabul etmiş. Annesinin yanına gidip anlatmış. Anne de “Canım kızım, biz tabi ki de seninle oyun oynayacağız. Ama önemli olan biz olmadığımız da senin de oyun oynayabilmen” demiş. O günden sonra Filiz, kendi kendine oyun oynayıp, ara sıra ailesiyle oyun oynamış. Bu hikaye de mutlu bir sonla bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Büşra ve Sevimli Köpeğinin Hikayesi