Asya ve Ares’in Kardeş Hikayesi

Asya ve Ares’in Kardeş Hikayesi

Mayıs 18, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Asya ve Ares iki kardeşmiş. Asya 8 yaşında Ares ise 6 yaşındaymış. Çok iyi anlaşan iki kardeş birlikte oyun oynamayı çok severlermiş. Oyuncaklarını paylaşırlar, parka birlikle giderler ve aynı odada hiç sorun çıkarmadan uyurlarmış.

Günlerden bir gün annesi ve babası Asya ile Ares’i evde bırakıp yanlarına anneannelerini çağırmış. Karı koca dışarı çıkmışlar ve bir kaç saat sonra işlerini bitirip eve dönmüşler. Eve döndüklerinde babalarının çok mutlu olduğunu fark etmişler. Şarkı söylüyor, espriler yapıyormuş. Asya dayanamamış sormuş “Baba neden bu kadar mutlusun?” Babası “Çocuklar size bir haberimiz var. Hazırsanız söylüyorum. Sizin bir kardeşiniz daha olacak” demiş. Ares ile Asya kardeşleri olacağını duyduklarında çok şaşırmışlar. Babalarının ve annelerinin mutluluğu görünce içten içe kıskanmışlar ve birlikte odalarına gitmişler. Anne ve baba çocuklara bu haberi verdikleri için üzülmüşler belki de yeni bir kardeşe hazır olmadıklarını düşünmüşler. Baba da bu kadar neşeli ve eğlenceli olduğu için pişman olmuş. Çocuklarının yeni gelecek kardeşlerini kıskandıklarını düşünmüşler. Asya ve Ares odalarında konuşmaya başlamışlar Ares “Sence onu bizden daha çok mu severler?” diye sormuş. Asya “Olur mu öyle şey kardeşim, bence aynı severler. Ama benimde mera ettiğim bir şey var. Acaba bizim doğacağımızı öğrendiklerinde de bu kadar mutlular mıydı?” diye iki kardeş konuşmalarına devam ederken anne ve babada kapıda onları dinliyorlarmış. En sonunda anne dayanamamış ve kapıyı çalmış içeri girip yanlarına oturmuşlar. Anne “Biliyor musunuz ilk çocuğumuz olacağını öğrendiğimizde çok sevinmiştik. Onu çok seveceğimizi biliyorduk. Herkese haber verdik, şarkılar söyledik, odayı düzenledik. Daha sonra Asya dünyaya geldi ve ona bütün sevgimizi verdik” demiş. Baba “Ne kadar haklısın karıcığım, Ares’i geleceğini öğrendiğimizde ki mutluluğumuzu hatırlıyor musun?” demiş. Anne “Ah nasıl unuturum” demiş ve devam etmiş “Asya 2 yaşındaydı ve doktor bir kardeş geleceğini söyledi o kadar mutlu olduk ki herkese bir çocuğumuz daha olacağını haber verdik. Yemekler düzenledik çok mutluyduk çok” demiş. Baba da çekmeceden albümü almış ve annenin hamilelikte olan fotoğraflarını göstermiş bir süre sonra anne, “Şimdi bir bebeğimiz daha olacak ve onu da en az sizi sevdiğimiz kadar çok seveceğiz. Biz bir aileyiz ve size olan sevgimiz asla azalmaz çocuklar. Hala kardeşiniz olacağına üzülüyor musunuz?” demiş. Asya ve Ares “Hayır” anneciğim diyerek annesine sarılmışlar.

Asya ve Ares’in Kardeş Hikayesi

Anne ve baba çocuklarının da artık mutlu olduklarını görünce çok sevinmişler. O günden sonra iki kardeş yeni gelecek kardeşleri için küçüklük eşyalarını ayırmaya başlamışlar. Hatta kardeşlerine isim listesi bile yapmışlar. Hepsi mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmiş. Buda hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İkiz Kardeşler Ayşe ve Zeynep'in Hikayesi