Ayhan ve Karamel’in Hikayesi

Ayhan ve Karamel’in Hikayesi

Mayıs 1, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde tertemiz kahverengi tüyleri, simsiyah gözleri olan tatlı mı tatlı bir köpek varmış. Bu köpeğin adı Karamel miş. Karamel, Ayhan adında küçük bir çocuk ve ailesi ile birlikte yaşıyormuş. İnsan dostlarını çok seviyor, onları anne, baba ve kardeşi olarak görüyormuş.

Günlerden bir gün Ayhan ve Karamel yürüyüşe çıkmışlar. İki arkadaş, yol kenarında yürürken karşılarına bir grup köpek çıkmış. Karamel onları görünce çok heyecanlanmış çünkü daha önce bu kadar çok kendi cinsinden hayvan görmemiş. Karamel onlarla gezmek, onlarla oynamak istiyormuş. Ama Ayhan’ı üzmemek için yanından ayrılmıyormuş. Köpekler uzaklaşınca Karamel ve Ayhan da yollarına devam etmişler. Karamel’in aklından köpekler hiç çıkmıyormuş. İlk fırsatta onlarla oynamak için vakit kolluyormuş. Günler geçmiş ve sonunda beklediği fırsat gelmiş. Ayhan ve Karamel yolda yürürken, Ayhan bir dükkana girmiş ve Karamel’e orada beklemesini söylemiş. Ayhan içeri girdiğinde Karamel o dükkandan çıkana kadar gelirim diye düşünmüş ve koşarak sokakların arasından ilerlemiş. Biraz daha ileri gidince köpekleri görmüş ve onlarla arkadaş olmak istediğini söylemiş. Köpekler kabul etmiş ve Karamel’i aralarına almışlar. Köpek grubu gezerken Karamel çok uzaklaştığını, artık eve dönmesi gerektiğini söylemiş ama nasıl gideceğini bilmiyormuş. Korkmaya ve kendini yalnız hissetmeye başlamış. Arkadaşları ona destek olmuş. Korkmamasını, elbet ailesini bulacağını söylemişler. Karamel o gece parkta yatmış, karnı çok acıkmış, oda arkadaşlarının gösterdiği gibi yemek bulmaya çalışmış. Ama yediği hiçbir yemek evdeki yemeklerini yerini almıyormuş. Ertesi gün Karamel ve arkadaşları Ayhan’ın evini arasa da bir türlü bulamamışlar. Karamel bir gün ailesini bulacağına inanıyormuş ama o günün ne zaman olduğunu bilmiyormuş. Her gününü ailesini arayarak geçiyormuş. Ayhan da aynı Karamel gibi sürekli onu arıyormuş.

Ayhan ve Karamel’in Hikayesi

Bir sabah Ayhan arkadaşları ile dışarı çıkmış, önce parka daha sonra diğer mahalleye top oynamaya gitmişler. Çocuklar top oynarken, yanlarına gelen köpek grubunu görmüşler ve geçmeleri için kenara çekilmişler. Ayhan’ın o sıra dikkatini küçük, kahverengi tüylü bir köpek çekmiş. Birden Karamel diye bağırmış ve Karamel koşarak Ayhan’ın yanına gitmiş. İki dost günler sonra kavuşmanın mutluluğunu yaşamışlar. Karamel bir daha Ayhan’ı hiç bırakmamış ama yeni dostlarını da hiç unutmamış. Onlara her gün kendi yemeklerinden götürmüş ve dostlukları için teşekkür etmiş. Masal da burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Halit ve Bob'un Hikayesi