Unicorn Derya ve Arkadaşları

Unicorn Derya ve Arkadaşları

Mayıs 2, 2023 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman için adı Derya olan bir unicorn varmış. Bu unicorn annesi, babası ve iki kardeşi ile yaşarmış ama yine de kendisini çok yalnız hissedermiş. Çünkü Derya’nın hiç arkadaşı yokmuş ve arkadaşı olmasını çok istiyormuş.

Unicorn Derya’nın Şeker isminde tatlı mı tatlı bir kedisi varmış. Kedisi ile konuşmayı, dertleşmeyi çok seviyormuş. Günlerden bir gün Derya üzgün üzgün otururken Şeker yanına gelmiş. Unicorn Derya Şeker ile dertleşmeye başlamış. Derya; “Şeker benim kardeşim var ama hiç arkadaşım yok. Sence neden yok?” diye sormuş. Şeker “Miyav” diyerek Derya’nın kucağına atlamış ve tatlı tatlı uymaya başlamış. Derya yerinde duramamış ve Şeker’i kucağına alarak: “Hadi gel beraber arkadaş arayalım” demiş ve ikili hızla dışarı çıkmışlar. Biraz yol aldıktan sonra oyun oynayan dört arkadaş görmüşler. Derya yanlarına gidip “Bende sizinle oynayabilir miyim?” diye sormuş. Oyun oynayan unicornlar biraz düşünmek istemişler ve aralarında konuşmaya başlamışlar. Konuşmaları bitince: “Biz kararımızı verdik, dört arkadaştık şimdi beş arkadaş olabiliriz” demişler. Bunu duyan Unicorn Derya çok sevinmiş. Evde oturduğunda arkadaş bulamayacağını biraz girişken olması gerektiğini anlamış. Bugüne kadar da kimse ile konuşmadığına, arkadaş olabilir miyiz diye sormadığına çok pişman olmuş.

Unicorn Derya ve Arkadaşları

O günden sonra Derya ve arkadaşları hep birlikte oyunlar oynamışlar, ders çalışmışlar. Günlerini mutlu ve eğlenceli bir şekilde geçirmişler. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kardeş Elma Ağaçları Masalı