Beklenen Kardeş Hikayesi

Beklenen Kardeş Hikayesi

Mart 10, 2022 1 Yazar: Ezgi E.

Karen 3 yaşında çok tatlı bir kız çocuğuydu. Anne, baba ve çocuktan oluşan çekirdek ailenin en küçük üyesiydi. Karen’in tek bir sıkıntısı vardı. Annesi ile babasının sürekli onunla ilgilenmesini hatta oynamasına rağmen kendini çok yalnız hissediyordu. Anne ve babasına sürekli “Benim ne zaman kardeşim olacak?” diye soruyordu. Anne ve babası baktılar ki çocukları çok üzülüyor, onu okula yazdırma kararı verdiler. Karen’i okulu bir süre oyaladı, fakat evde hala kendini yalnız hissediyordu.

Günler bu şekilde ilerliyor küçük kız sürekli kardeşi olmasının hayalini kuruyordu. Bir gün annesi heyecanla eve geldi. Babası ile konuştuktan sonra Karen’in odasına geldiler. Büyük bir sevinçle “Karen’cim artık seninde bir kardeşin olacak ama onun evimize gelmesi biraz zaman alacak” dedi. Karen, o kadar mutlu oldu ki, kardeşinin doğacağı günü iple çekmeye başladı. Her gün kardeşi için etkinlikler yapmaya başladı. Artık çizdiği her resime kardeşini de ekliyordu. Kız yada erkek kardeş fark etmezdi. Önemli olan sıkıca sarılabileceği, oyun oynayabileceği büyüyünce dertleşebileceği bir kardeşinin olmasıydı. Okulda ki arkadaşlarının çoğunun kardeşi vardı. Onlardan da gördüğü kadarıyla kardeş sevgisi çok büyüktü. Günler hatta aylar geçti ve sonunda Karen’in beklediği gün geldi. Annesi ile babası hastaneye gittiğinde Karen heyecanla evde kardeşini beklemeye başladı. Ertesi gün eve pespembe yanaklı bir kız çocuğu geldi.

Beklenen Kardeş Hikayesi

Karen o kadar mutlu oldu ki, hem kardeşini çok sevdi hemde yalnız kalmayacağı için çok mutlu oldu. O günden sonra Karen annesinin en büyük yardımcısı, kardeşinin de biricik ablası oldu. Onunla her eşyasını paylaştı ve onu hiç kıskanmadı.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Sevgi ve Neşe Kardeşlerin Hikayesi

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.