Bugünün İşini Yarına Bırakma Hikayesi

Bugünün İşini Yarına Bırakma Hikayesi

Mart 31, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Gökhan ilkokula giden, ders çalışmayı seven, fakat ödev yapmayı hiç sevmeyen bir çocukmuş. Okuluna neşe ile gider ama eve gelince ödevlerini hiç yapmazmış. Annesi ve babası zorla onu oturtup ödevlerini yaptırırmış. Ama bu durumdan artık onlarda sıkılmış. Gökhan’ın sorumluluk alması gerektiğini düşünmüşler ve ödevleri ile ilgili zorlama yapmama kararı almışlar.

Günler bu şekilde geçiyor ve artık yarıl yıl tatili gelmiş çatmış. Öğretmenleri bütün sınıfa tatilde yapmaları için ödevler vermiş. Gökhan da okulu tatile girdiği için çok mutluymuş. İlk gün oyuncakları ile oynamış ve defterlerini hiç açmamış. Aynı şekilde ikinci ve üçüncü günlerde de hep oyun oynamış ve ödevlerini yapmamış. Tatil olduğu için kısa bir tatile gitmişler. Annesi ödevlerini yanına almasını söylemiş ama Gökhan almamış çünkü tatilin son günü hepsini yapmayı düşünüyormuş. Günler su gibi geçmiş ve okulun açılmasına son 5 gün kalmış. Gökhan çıktığı kar tatilinde biraz üşütmüş ve hasta olmuş. Ateşi çıkmış, boğazları ağrımış ve hiç hali yokmuş. Annesi onun için elinden geleni yapmış ve okul açılmadan bir gün önce Gökhan sağlığına kavuşmuş. Ama gelin görün ki ödevlerini yetiştirememiş. Bir kaç ödevini yapmış ama daha fazlasını yapamadan uykuya dalmış. Sabah olup okula gittiğinde öğretmenleri ödevleri kontrol etmeye başlamış. Sınıfta bir tek Gökhan ödev yapmamış. Öğretmeni çok üzülmüş çünkü Gökhan gerçekten akıllı bir çocukmuş.

Bugünün İşini Yarına Bırakma Hikayesi

Sınıf öğretmeni ödevleri yapan herkese birer hediye vermiş. Bir tek Gökhan hediye alamamış ve bu duruma çok üzülmüş. Kendince bir daha asla işimi son güne bırakmayacağım diye düşünmüş. Akşam olup eve gittiğinde önce ödevlerini yapmış sonra oyun oynamış. O gün ki hediyeyi alamamak Gökhan’a büyük bir ders olmuş. Bir daha asla bugünün işini yarına bırakmamış. Annesi, babası ve öğretmeni bu duruma çok sevinmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Barış ve Bilgisayarının Hikayesi